سه‌شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

«خط آزاد» به رادیو جوان می‌آید

هفته دفاع مقدس

سینماپرس: به مناسبت هفته دفاع مقدس رادیو جوان با ویژه برنامه «خط آزاد»، با همکاری صدا و سیمای مرکز آبادان از مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس، همراه مخاطبین این شبکه خواهد بود.

به گزارش سینماپرس، مجتبی حسنی تهیه‌کننده ویژه‌برنامه «خط آزاد» درباره این برنامه و رویکرد آن در هفته دفاع مقدس به مهر بیان کرد: از ۳۱ شهریور ماه به مدت یک هفته در برنامه «خط آزاد»، با پرداختن به ۵ محور موضوعی و راه‌اندازی پویش «من به عشق خاکم…» به استقبال هفته دفاع مقدس خواهیم رفت.

حسنی در مورد بخش‌های اصلی «خط آزاد» توضیح داد: ۵ محور اصلی که در این برنامه به آن خواهیم پرداخت، نقش مردم محلی در دفاع از مرزها مخصوصاً در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی، همبستگی جامعه و بسیج شدن مردم برای دفاع از کشور، شهدای دانش‌آموز و دانشجو در ۸ سال دفاع مقدس، صحبت در مورد برخی عملیات‌های مهم و در پایان بررسی دستاوردهای نظامی پس از جنگ تحمیلی و غرور ملی حاصل از پیشرفت‌های نظامی خواهد بود.

تهیه‌کننده «خط آزاد» در مورد مقارن شدن هفته دفاع مقدس و شهادت پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) توضیح داد: در ویژه «برنامه خط آزاد»، در روز شهادت امام حسن (ع) با فرماندهان تیپ امام حسن مجتبی (ع) شهر بهبهان، در مورد فضای حاکم بر جبهه، رزمندگان این شهر و عملیات‌های انجام شده توسط این تیپ صحبت کنیم، و در روز شهادت امام رضا (ع) نیز به بررسی عملیات ثامن الحجج که باعث شکست حصر آبادان شد می‌پردازیم.

حسنی با بیان اینکه با پویش «من به عشق خاکم…» در هفته دفاع مقدس همراه مخاطبین خواهیم بود افزود: شنوندگان رادیو جوان می‌توانند به صورت تصویری، صوتی یا متنی با کامل کردن این جمله، بگویند تا حاضرند چه کاری را به عشق خاک وطنشان انجام دهند و در این پویش شرکت کنند. صدای مردم عزیزمان که در این پویش شرکت کردند از خود برنامه پخش و تصاویر آن‌ها از رادیونمای و فضای مجازی شبکه منتشر می‌شود.

این تهیه کننده رادیو جوان ضمن اشاره به ساخت دو سری مستند در مورد ۷ شهید دفاع مقدس و ۷ منطقه عملیاتی تصریح کرد: ویژه برنامه «خط آزاد» در هر روز به یکی از شهیدان دفاع مقدس که در خاک عراق اسیر شدند و کمتر از آن‌ها صحبت شده تقدیم خواهد شد. در مستندی به نام «خط سرخ» از زندگی و نحوه شهادت آن شهید بزرگوار خواهیم شنید و همچنین در مستندی با نام «خط مقدم» نیز هر روز به یکی از مناطق عملیاتی خواهیم رفت و با راویان مناطق درباره اتفاقات آنجا صحبت خواهیم کرد.

ویژه برنامه «خط آزاد» به تهیه کنندگی مجتبی حسنی، اجرای مجید عسگری و با همکاری صدا و سیمای مرکز آبادان روی آنتن زنده رادیو جوان می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.