دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴

«خود تحقیری» به سبک کارگردان فیلم بدون مجوز اکران «شب، داخلی، دیوار»؛

جلیلوند: در غرب هنرمندان می‌بایست در جستجوی «درام» باشند اما در خاورمیانه «درام» بخشی از زندگیِ روزمره مردم است!

وحید جلیلوند در نشست خبری فیلم سینمایی «بدون تاریخ بدون امضاء»

سینماپرس: ورایتی در مطلب خود درباره حضور سینمای ایران در هفتاد و نهمین دوره جشنواره ونیز قسمتی از گفت‌وگو با وحید جلیلوند را منتشر کرد که فیلم بدون مجوز اکران او قرار است ۱۷ شهریور در بخش اصلی جشنواره ونیز رونمایی می‌شود.

به گزارش سینماپرس، نشریه ورایتی در مطلب خود که به حضور قدرتمند سینمای ایران در جشنواره ونیز پرداخته، با وحید جلیلوند کارگردان فیلم «شب، داخلی، دیوار» که در بخش مسابقه اصلی قرار دارد، گفت‌وگو کرده است. جلیلوند که دو فیلم قبلی‌اش در بخش افق‌های ونیز حضور داشته، درباره جدیدترین ساخته‌اش به ورایتی گفت: رنج‌ها توان قصه‌گویی بیشتری دارند.

این سینماگر اضافه کرد: اگرچه وضعیت دشوارِ زندگی ملال‌آور است، اما درام‌ها غالبا در همین فضا شکل می‌گیرند. شاید در سایر کشورهای غربی یا در آمریکا، هنرمندان می‌بایست در جستجوی درام باشند اما در خاورمیانه، درام بخشی از زندگیِ روزمره مردم است.

جلیلوند در پایان این گفتگو تاکید کرد: «شب، داخلی، دیوار» داستان مردی کم‌بیناست که زندگی‌اش در مواجهه با زنی متواری تغییر می‌کند. لزوما این فیلم بازتابی از جامعه ایران نیست بلکه به‌واقع پرتره‌ای از جهانی‌ است که در آن زندگی می‌کنیم.

این فیلم که ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۷ شهریور) در بخش اصلی جشنواره ونیز رونمایی می‌شود، برای دریافت شیر طلای بهترین فیلم رقابت خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.