پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷

واکنش «اکبر زنجانپور» به دیدار متولیان هنرهای نمایشی؛

بعد از این دیدار انرژی مثبت و حال خوبی دریافت کردم/امیدوارم این دیدارها ادامه‌دار و نتیجه‌بخش باشد

اکبر زنجانپور در مراسم رونمایی از کتاب و اعلام آغاز ساخت فیلم کوروش بزرگ

سینماپرس: روز گذشته چهارشنبه ۱۹ مردادماه مدیرکل هنرهای نمایشی با اکبر زنجانپور بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر دیدار کرد.

به گزارش سینماپرس، با توجه به رویکرد دولت جدید و تاکید محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر توجه و تکریم هنرمندان پیشکسوت به عنوان ثروت و سرمایه اصلی ما در راستای تحقق عدالت فرهنگی و لزوم استفاده از نظرات این هنرمندان در حوزه سیاست‌گذاری عرصه فرهنگی، کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی، در نظر دارد تا طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده به صورت هفتگی و منظم به دیدار با پیشکسوتان و استادان عرصه تئاتر بپردازد.

این برنامه با هدف تکریم مقام استادان هنر، مشورت و استفاده از نقطه نظرات آن‌ها به منظور بهره‌برداری در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های تئاتر کشور و توجه بیش از پیش به مطالبات و خواسته‌های آن‌ها و فراهم کردن تسهیلات لازم به منظور فعالیت پیشکسوتان در عرصه تئاتر به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

دیدار آغازین این برنامه، با حضور کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران و اتابک پورنادری روز گذشته چهارشنبه ۱۹ مردادماه در منزل اکبر زنجانپور هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون اتفاق افتاد.

بخشی از این دیدار به بیان خاطرات هنری اکبر زنجانپور و خاطرات دوران دانشجویی کاظم نظری و اتابک نادری که از دانشجویان این هنرمند بودند، سپری شد و در بخش دیگر این هنرمند پیشکسوت به بیان آسیب‌ها و نقاط قوت و ضعف تئاتر و ارائه نظراتی برای بهبود شرایط تئاتر پرداخت.

به گفته زنجانپور، او پیش از همه‌گیری ویروس کرونا درصدد آماده‌سازی نمایشی برای اجرا در مجموعه تئاتر شهر بوده که این اقدام همچنان بی‌نتیجه مانده است. بر این اساس، در نظر گرفته شد تا با توجه به برنامه‌ریزی‌های اجرایی مجموعه تئاتر شهر و پس از برگزاری جلسه‌ای بین سیدمحمدجواد طاهری مدیریت مجموعه با این هنرمند پیشکسوت، فضا و زمان مناسبی برای اجرای این اثر نمایشی در نظر گرفته شود.

اکبر زنجانپور با بیان اینکه این دیدارها و جلسات بسیار مفید و کارگشاست، گفت: بعد از این دیدار انرژی مثبت و حال خوبی دریافت کردم و امیدوارم این دیدارها ادامه‌دار و نتیجه‌بخش باشد.

در پایان این جلسه پیشنهاد شد، جشنواره‌های استانی کشور که پیش از آغاز چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در سراسر کشور برگزار می‌شود با پیامی از سوی اکبر زنجانپور بازیگر، کارگردان و مدرس پیشکسوت تئاتر افتتاح شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.