چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

امروز ۸ تیرماه صورت گرفت؛

دیدار رییس سازمان سینمایی با فعالان انیمیشن استان کرمان

سخنرانی محمد خزاعی در اولین جشن کارگردانان سینمای ایران

سینماپرس: رئیس سازمان امور سینمایی کشور در سفر استانی خود به کرمان با انیماتورها و فعالان انیمیشن این استان دیدار کرد.

به گزارش سینماپرس، محمد خزاعی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی کشور در سفر استانی خود به کرمان، امروز (۸ تیرماه) از موسسات و استودیوهای متحرک سازی بازدید و در جمع انیماتورها و فعالان حوزه انیمیشن این استان حاضر شد.

در این دیدار خزاعی با اشاره به رونق هنر خلاق انیمیشن در سال‌های اخیر گفت: انیمیشن هنر و صنعتی خلاق است و خوشبختانه از ظرفیت های خوبی در کشور برخوردار است. این در حالی است که در برخی از شهرستان‌های دور افتاده، شاهد حضور هنرمندان خلاق با امکانات محدود هستیم که موفق به تولید آثار با کیفیتی شده و به منبع درآمد خوبی رسیده اند.

وی با تاکید بر اهتمام ویژه سازمان امور سینمایی نسبت به ماموریت مرکز گسترش به منظور ساماندهی افرایش تولیدات انیمیشن، افزود: انیمیشن هنری درآمدزا و خلاق است و موفقیت بسیاری نیز در خارج از کشور به دست آورده است بنابراین تبدیل آن به صنعت درآمدزایی بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

خزاعی با بیان اینکه انیمیشن در مواردی می‌تواند از صنعت سینما نیز درآمدزاتر باشد، اظهارداشت: در ساخت انیمیشن محدودیت‌های سینمایی وجود ندارد و از سوی دیگر با استفاده از این هنر می‌توان به بیان ناگفته‌ها و قصه های بسیاری پرداخت. گرچه زمانی می‌تواند کمک کننده باشد که با تشریک مساعی و با بینش و خودآگاهی به هویت ایرانی - اسلامی بپردازد.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری کشور تصریح کرد: انیمیشن ایرانی باید راوی مناسبی برای مسائل تاریخی، تمدنی و آداب و رسوم فرهنگ ایرانی اسلامی، مشکلات و معضلات کشور، آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ قرآنی و... ما باشد اما در حال حاضر یکی از معضلات و خطرات انیمیشن رویکردهایی با نگاه اقتصادی است که به نوعی منجر به فرار هویتی شده و لازم است که مورد توجه قرار گیرد.

وی عدم وجود قصه و داستان قوی را یکی دیگر از ضعف‌های انیمیشن‌های تولید شده دانست و عنوان کرد: با وجود پیشرفت های انیمیشن در زمینه تکنولوژی، فیلمنامه و قصه جدی گرفته نشده و داستان پردازی خاصی صورت نمی گیرد. گفتنی است با همه تلاش های انجام شده در سال‌های اخیر این معضل به تدریج بهتر شده است اما همچنان باید در حوزه فیلمنامه نویسی تمرکز بیشتری انجام، وبرای بقا و سرنوشت این هنر، نیروهایی در این زمینه تربیت شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.