سه‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹

محمد مهدی اسماعیلی:

کانون محبت امام رضا (ع) محور وفاق، همبستگی و همدلی اقشار مختلف از سراسر کشور است

سخنرانی محمدمهدی اسماعیلی در اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی

سینماپرس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون محبت امام رضا(ع) رامحور وفاق، همبستگی و همدلی همگان دانست و تاکید کرد: باید به این موضوع به عنوان یک نعمت بزرگ الهی بنگریم تا بتوانیم با هم‌افزاییِ تشکل‌های مردمی به ارتقای سطح کیفی و کمی رویدادهایی فرهنگی و هنری کمک کنیم.

به گزارش سینماپرس، محمد مهدی اسماعیلی روز سه شنبه - ۷ تیرماه - در هفتصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، در این جلسه که با پیش دستور گزارش فعالیت های فرهنگی دهه کرامت با تاکید بر بنیاد امام رضا (ع) برگزار شد، با تاکید بر این مطلب افزود: اقدامات اخیر بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) برای برپایی باشکوه جشنواره امام رضا (ع) که چندی پیش آیین پایانی نوزدهمین دوره آن در مشهد مقدس برگزار شد، قابل تقدیر است.

وی گفت: این بنیاد با برپایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اتفاق عظیمی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری با محوریت مباحث دینی رقم زده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور در عین حال تصریح کرد: مشارکت بیش از یک میلیون نفر در بخش کتاب این جشنواره یکی از مصادیق اعتلای این رویداد به شمار می آید.

امام رضا (ع) محور وفاق و همبستگی در سراسر کشور است

اسماعیلی در ادامه کانون محبت امام رضا(ع) را محور وفاق، همبستگی و همدلی اقشار مختلف از سراسر کشور دانست و تاکید کرد: باید به این موضوع با محوریت همبستگی به عنوان یک نعمت بزرگ الهی بنگریم تا بتوانیم با هم‌افزاییِ ظرفیت نهادهای مختلف و تشکل‌های مردمی به ارتقای سطح کیفی و کمی رویدادهایی مانند جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) کمک کنیم.

بررسی عملکرد اجرایی و فرآیند برگزاری نوزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در پیش دستور کار هفتصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور قرار داشت.

در این جلسه که با حضور سیدمجید امامی دبیر شورا برگزار شد، ضمن تشریح مجموعه اقدامات و فعالیت های نوزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، برخی از اعضا دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را ارائه کردند.

باید با هم‌افزایی به ارتقای کیفی و کمی رویدادهای فرهنگی و هنری کمک کنیم

در بخشی از این جلسه با حضور وزیر فرهنگ از تعدادی از کتاب های جدید بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) رونمایی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.