شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

نمایشگاه رؤیای بهشت؛

فراخوان «خانه عکاسان ایران» برای برگزاری نمایشگاهی با موضوع «اربعین حسینی»

مستند «مسیر بهشت»-پیاده روی اربعین

سینماپرس: خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت کرد عکس‌ها و طرح چیدمان_عکس خود را برای دبیرخانه نمایشگاه رؤیای بهشت ارسال کنند.

به گزارش سینماپرس، خانه عکاسان ایران در مهرماه سال ١۴٠٠، نمایشگاه عکس چیدمان رؤیای بهشت، همزمان با اربعین حسینی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار کرد و هزاران نفر از این نمایشگاه بازدید کردند. استقبال کم نظیر از نمایشگاه مورد اشاره و تقاضای فراوان برای برگزاری مجدد، باعث شد تا خانه عکاسان در سال ١۴۰۱ و در ایام محرم تا اربعین حسینی، نمایشگاه رؤیای بهشت را با ترکیبی جدید و متنوع‌تر برگزار کند.

خانه عکاسان ایران از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت می‌کند عکس‌ها و طرح چیدمان_عکس خود را برای دبیرخانه نمایشگاه ارسال کرده تا در صورت پذیرفته شدن در نمایشگاه آتی میزبان آنها باشد.

۱- عکس

موضوع: کلیه عکس‌های مرتبط با اربعین حسینی و از پیاده روی در مسیرهای منتهی به کربلا تا نذورات و پذیرایی و عزاداری‌های مربوط به پیاده‌روی اربعین

عکس‌ها باید در عرض حداقل ۲۵۰۰ پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی ارسال شوند.

در صورت پذیرفته شدن عکس، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان جهت حق التالیف استفاده از عکس در نمایشگاه پرداخت خواهد شد.

۲- عکس_چیدمان

تعریف: هنر چیدمان یا هنر اینستالیش، هنر نصب یا راه اندازی آثار سه بعدی است که در آفرینش آن از عناصر و مواد مختلف در «فضا» یی مشخص و محدود استفاده می‌شود. این آثار اغلب طراحی شده برای تبدیل و درک حال و هوای یک فضا. ژانرهای چیدمان شامل طیف گسترده‌ای از مواد روزمره و طبیعی؛ همچنین رسانه‌هایی از قبیل عکس، ویدئو، صدا، پرفورمنس (هنر اجرا)، کامپیوتر، واقعیت مجازی، اینترنت و یا ترکیبی از آنها است که اغلب با کیفیتی متفاوت و «خاطره انگیز» انتخاب و به کار گرفته می‌شوند. از ویژگی‌های هنر چیدمان، فعال‌سازی یک محیط یا یک مفهوم با استفاده از هنر است.

موضوع:

کلیه طرح‌های چیدمان با محوریت عکس که به نمادهای مربوط به اربعین و پیاده روی و زیارت اربعین مربوط می‌شود و یاد و حس فضای زیارت اربعین را زنده می‌کند و امکان اجرا دارد قابل ارسال است. بدیهی است اولویت با چیدمان‌هایی است که عکس محور هستند یا عکس جز مهم تشکیل دهنده آن است.

در صورت پذیرفته شدن طرح، کلیه هزینه‌های اجرای آن به عهده نمایشگاه خواهد بود و با نام صاحب اثر نمایش داده خواهد شد.

طرح‌ها باید در قالب word ارسال شوند و در کنار توضیحات متنی کامل و توصیف طرح و ذکر جزئیات متریال مورد استفاده، از نقشه و استوری برد کلی برخوردار بوده و در صورت اطلاع برآورد هزینه آن نیز در انتها ذکر شود.

بدیهی است طرح‌های ناقص و مبهم از بررسی و انتخاب حذف خواهند شد. در فایل طرح اطلاعات شناسایی و تماس ذکر شود.

مهلت ارسال:

مهلت ارسال عکس، و طرح‌های عکس چیدمان تا ۲۰ تیر است.

کلیه عکس‌ها و طرح‌های چیدمان باید به شماره واتساپ خانه عکاسان ایران (۰۹۰۱۴۵۵۰۵۷۰) یا آدرس انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق ۴۱۵ ارسال شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.