دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱

امام خامنه‌ای:

«سیدمحمود دعائی» برخوردار از صفات نیک و پسندیده‌ئی بودند/از خداوند متعال تفضلاتش را برای آن مرحوم مسألت می‌کنم

حجت‌الاسلام محمود دعایی در مراسم تشییع پیکر مرحوم «محمد پورستار»

سینماپرس: امام خامنه‌ای طی پیامی درگذشت مبارز قدیمی و یار دیرین امام بزرگوار حجت‌الاسلام سیدمحمود دعائی را تسلیت گفتند.

به گزارش سینماپرس، امام خامنه‌ای در پیامی درگذشت مبارز قدیمی و یار دیرین امام بزرگوار حجت‌الاسلام سیدمحمود دعائی را تسلیت گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم

درگذشت مبارز قدیمی و یار دیرین امام بزرگوار جناب حجت‌الاسلام آقای سیدمحمود دعائی رحمهالله‌علیه را به خاندان گرامی بویژه همسر و فرزندان مکرّم و نیز مجموعه‌ی بزرگ دوستداران و همکاران ایشان تسلیت عرض میکنم. ایشان برخوردار از صفات نیک و پسندیده‌ئی بودند: صفا و سلامت نفس، فروتنی و ساده‌زیستی، پاکدستی و قناعت، ارادت عمیق و راسخ به امام بزرگوار و انقلاب و پایداری و وفا در دوستی و رفاقت. گذشته‌ی ایشان در عراق و ایران در دوران مبارزات هم فصل مُشبِع دیگری است که موجب رحمت و مغفرت الهی است ان‌شاءالله. از خداوند متعال تفضلاتش را برای آن مرحوم مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۶ خرداد ۱۴۰۱»

همچنین پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در پیامی درگذشت حجت الاسلام سید محمود دعایی را تسلیت گفت.

در پیام تسلیت پیمان جبلی، آمده است:

«باسمه تعالی

درگذشت حضرت حجت الاسلام سید محمود دعایی، یار دیرین حضرت امام خمینی (ره) و از پیشگامان نهضت انقلاب اسلامی، موجب تأثر شد. آن پیر پیشکسوت رسانه که مفتخر به نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر بود، همواره به همراهی با نهضت امام (ه) و انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب افتخار می‌کرد و با شور و آگاهی از تاریخ انقلابمان یاد می‌نمود. پیوند او با انقلاب اسلامی چنان بود که گویی دست تقدیر الهی هم برای او اینگونه رقم زد که رحلتش در سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد واقع شود. درگذشت آن دوست قدیمی و روحانی ارجمند را به همکاران او در موسسه و روزنامه اطلاعات و همه اهالی مطبوعات و رسانه، به ویژه خانواده معزز وی تسلیت می‌گویم و غفران الهی را برای آن عزیز مسئلت دارم.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.