دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

ما «ملت آپلود» بوده ایم اما در این سال‌ها ما را «ملت دانلود» کرده‌اند!

سید عزت الله ضرغامی

سینماپرس: عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، از کمبود کارهای محتوایی عمیق در فضای مجازی انتقاد کرد.

به گزارش سینماپرس، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست خبری امروز خود بیان کرد، به عنوان کسی که عضو شورای عالی فضای مجازی هستم و همواره دقیق‌ترین تعابیر را در مورد فضای مجازی و فضیلت‌های فضای مجازی بیان میکنم، معتقدم فناوری‌های نوین و فضای سایبری آسیب‌ها و اشکالات خود را هم دارد.

به گفته او، تولیدکنندگان به دلایل مختلف، بیشتر بر تولیدات سطحی، هیجانی و زودگذر تمرکز می‌کنند و کارهای محتوایی عمیق و تحلیل‌های راهگشا که بایستی برای همه مردم مایه درس عبرت باشد، متاسفانه در این حوزه‌ها کمتر به چشم می‌خورد.

ضرغامی تاکید کرد که همه فعالان فضای مجازی، باید در مورد میراث فرهنگی، با عمق بیشتر و مطالعه و تحقیق بیشتر، تولیدمحتوا کنند.

ضرغامی با تاکید بر اینکه ما میراث‌داران خوبی نبوده ایم، بیان کرد که ما ملت مولد بودیم. در واقع ملت آپلود بوده ایم، اما در این سال‌ها ما را ملت دانلود کرده اند. به همین دلیل وقتی در مورد مهمترین موضوعات جستجوی ساده در موتورهای جستجو انجام می‌دهیم، میبینیم در مهمترین موضوعات، کمتر متن و مقاله‌های عمیق تحقیقی برای استفاده پیدا می‌شود. ما میراث‌داران خوبی نبوده ایم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.