دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵

محمد خزاعی در مراسم زادروز حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد:

وظیفه سازمان سینمایی پیگیری و حل مشکلات سینماست

آرم سازمان سینمایی

سینماپرس: مراسم زادروز حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن در با حضور محمد خزاعی در سازمان سینمایی برگزار شد.

به گزارش سینماپرس، اولین نشست صمیمانه محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی با معاونین، مدیران و کارکنان این سازمان به بهانه آیین گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و سالروز تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) صبح امروز دوشنبه ۴ بهمن ماه در سالن نمایش و اجتماعات سازمان سینمایی کشور برگزار شد.

این مراسم با سخنان کامران ملکی به عنوان مجری آغاز شد و پس از تلاوت آیاتی از قران توسط استاد سبزعلی قاری بین المللی، استاد حاج محسن طاهری از مداحان اهل بیت به مولودی خوانی در مدح حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت. سپس محمد خزاعی ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر از تلاش و زحمات همکاران سینمایی به‌ویژه در طول دوران اپیدمی کرونا قدردانی کرد.

وی با اشاره به محورهای مهم راهبردی ‌و کاربردی در سیاستگزاری های دوره جدید سازمان سینمایی عنوان کرد: از همه معاونان، مدیران، کارشناسان و یکایک همکاران تقاضا می کنم برای رسیدن به اهداف چشم انداز چهار ساله سازمان با همدلی، همراهی و همگرایی کمک کنند.

به گفته وی، کشور و حوزه فرهنگ به‌ویژه، سینما در چند سال اخیر با برخی چالش ها و مشکلات روبه‌رو بوده است که مهم ترین آن بحران کرونا و خسارت های اقتصادی گسترده ناشی از آن است.

خزاعی به رکود و تعطیلی سینماها در دو ساله اخیر، روند ناموزون تولیدات، مشکلات معیشتی خانواده سینما و همکاران سینمایی، محدودیت منابع و اعتبارات، چالش کثرت و انباشت فیلم های تولید شده و … به عنوان مسائل پیش روی سینما اشاره کرد و گفت که این مشکلات با همت و همدلی همه خانواده سینما قابل تعامل، پیگیری و حل است.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۱۰ محور تحولی از سوی کارگروه مطالعاتی سازمان سینمایی طراحی و پژوهش شده که در چشم اندازی ۴ ساله قابل تحقق و اجراست.

رییس سازمان سینمایی با تاکید بر ضرورت حفظ قانون و پرهیز از برخورد نامناسب با ارباب رجوع و هنرمندان و سینماگران خاطرنشان کرد: انجام کارهای مراجعان در سریع ترین زمان و بدون وقفه بر اساس تشریفات و آیین نامه های اجرایی انتظاری است که از ما در دوره جدید و در دولت مردمی توقع می رود. وقتی رهبری خدمت به مردم و جلب محبت و اعتماد آنان را به عنوان دو وظیفه اساسی مسئولان و کارگزاران نظام در دستگاه‌های مختلف کشور می دانند، ضروری است این خط مشی را سرلوحه قرار دهیم و با مهربانی، ادب و احترام با آن ها گفتگو کنیم. قطعا سینماگران و مراجعان هم به استانداردهای قانونی آگاهند.

وی با بیان اینکه طی سه ماه اخیر بررسی که تیم ارزیابی داشته اند در برخی زمینه ها گلایه هایی از پاسخگو نبودن، چه به صورت الکترونیک یا تلفنی و یا بعضا، کم توجهی به مراجعان حضوری و غیرحضوری شده است، تاکید کرد: همه شما واقفید که جنس برخورد ما با مراجعان باید کاملا متفاوت باشد، چرا که ما با جامعه هنری و سینمایی سروکار داریم که نارضایتی از رفتار ما در روحیه آن ها اثرات بد می گذارد و با گفتگوی محترمانه و تعامل بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.

خزاعی با تاکید بر سه محور قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری به عنوان سرلوحه امور در سازمان سینمایی گفت: تلاش داریم آیین نامه ها و قوانین را استانداردسازی کنیم و در این مسیر قطعا نقش شما همکاران به عنوان اضلاع اجرایی و عملیانی در پیشبرد برنامه ها و اهداف بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی افزود: عدالت محوری در همه عرصه ها اعم از توسعه زیرساخت ها، تعامل با طیف های مختلف اجتماعی و مردم، رعایت شان و حقوق کارکنان و به صورت ویژه تر، توجه به شهرستان ها و مراجعان شهرستانی مهم ترین دغدغه و رویکرد بنده است و خوشبختانه، در نظر داریم با نگاه ویژه، بودجه مناسبی برای توسعه عدالت فرهنگی در سطوح شهرستان ها و استان ها پیش بینی کنیم.

شایسته سالاری، اهتمام به تخصص و تعهد و لزوم بهره گیری از دیدگاه ها و نقطه نظرات سازنده و مشورتی همکاران از جمله محورهای مورد تاکید رییس سازمان سینمایی در این مراسم بود.

رییس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: اداره کل روابط عمومی و ارتباطات اجتماعی سازمان موظف است حلقه ارتباط بین رییس سازمان، مدیران و کارکنان باشد و هر نوع تغییر و تحولی باید از سوی این داره آگاهی سازی شود. این مجموعه باید پل ارتباطی همکاران سازمان باشد. همچنین از اداره کل ارزیابی عملکردها انتظارم دارم روند فعالیت ها بر اساس افق های ترسیم شما را مورد ملاحظه قرار دهد.

وی در پایان با اشاره به نقش و جایگاه زنان در مجموعه سازمان سینمایی تصریح کرد: زنان نقش مهمی در سازمان سینمایی دارند اما باید به صورت تخصصی به‌کار گرفته شوند. برای ما تعهد و تخصص مهم است و نه جنسیت. باید کمک کنیم تا مسیر رشد همه همکاران بدون لحاظ جنسیت فراهم شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.