جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱

«شوآف آقای دبیر» برای عدم نمایش تولیدات در «بخش خارج مسابقه»؛

کپی برداری «جشواره چهلم» از یک اقدام شکست خورده/یک سانس «فجر» به بخش «قاب‌های ماندگار» اختصاص یافت!

مسعود نقاش‌زاده

سینماپرس: ۱۰ فیلم از گنجینه‌های تاریخ سینمای ایران در بخش «قاب‌های ماندگار» چهلمین جشواره فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد. اقدامی کوی برداری شده از جشنواره ما موفق جهانی فیلم فجر که بیش از هر چیز می تواند توجیهی برای عدم نمایش تولیدات امسال سینمای ایران در بخش خارج از مسابقه باشد.

به گزارش سینماپرس، در بخش «قاب‌های ماندگار» علاوه بر نمایش آثار، نشست‌های مفهومی پیرامون این فیلم‌ها با اجرای «اکبر نبوی» نویسنده و کارشناس سینما برگزار خواهد شد.
بر اساس این خبر، فیلم‌های «دیده‌بان» (ابراهیم حاتمی کیا)، «خانه دوست کجاست؟» (عباس کیارستمی)، «گاو» (داریوش مهرجویی)، «ناخدا خورشید» (ناصر تقوایی)، «عقاب‌ها» (ساموئل خاچیکیان)، «دست‌نوشته‌ها» (مهرزاد مینویی)، «جاده‌های سرد» (مسعود جعفری‌جوزانی)، «پرده آخر» (واروژ کریم مسیحی)، «نیاز» (علیرضا داوودنژاد)، «بچه‌های آسمان» (مجید مجیدی) در خانه جشنواره چهلم [سالن همایش‌های برج میلاد] بر اساس جدول زمان‌بندی شده که متعاقبا اعلام می‌شود، روی پرده خواهد رفت.
آثار مورد اشاره از جمله فیلم‌هایی است که در سال‌های گذشته از سوی فیلمخانه ملی ایران و بنیاد سینمایی فارابی بازبینی و مرمت شده است.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.