سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱

پیگرد قانونی لغو پروانه نمایش در محاکم قضایی؛

واکنش اتحادیه تهیه کنندگان سینما به اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر مبتذل بودن ۳۰ فیلم و لزوم توقیف آنها

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران

سینماپرس: اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران نسبت به صحبت‌های اخیر بیژن نوباوه نماینده مجلس درباره ۳۰ فیلمی که در صورت اکران آن‌ها وزیر به مجلس فراخوانده خواهد شد، ‌ واکنش نشان داد.

به گزارش سینماپرس، در پی انتشار مصاحبه بیژن نوباوه نماینده مجلس درباره توقیف ۳۰ فیلم دارای پروانه نمایش اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران بیانیه‌ای منتشر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران مراتب تاسف و تاثر خود را از نظرات و جوسازی‌های یک نماینده مجلس اعلام می‌دارد.

ما نمایندگان قانونی تهیه‌کنندگان و مالکان سینمای ایران صحبت‌های این نماینده مجلس را دور از انصاف، جوسازی علیه کلیت سینما، مصداق بارز بی‌قانونی، عدم شناخت از سینما و عدم آشنایی با مسائل حقوقی می‌دانیم.

برای ما جای تعجب است که چطور این آقای نماینده بدون تماشای فیلم‌ها اعلام می‌کند سی فیلم غیرقابل نمایش است. وی در چه سیر و سلوکی به این اجتهاد رسیده‌اند که فیلم‌ها را ندیده مجوز توقیف می‌دهند و وزیر را تهدید می‌کنند که این فیلم‌ها نباید نمایش داده شوند. اگر آقای نماینده مجلس این فیلم‌ها را دیده‌اند لطفاً اسامی ۳۰ فیلمی که به نظرشان غیرقابل نمایش است و به زعم وی در آن فیلم‌ها ارزش‌های اخلاقی، انقلابی و ملی ما زیر سوال رفته را منتشر کنند.

از طرفی اعلام فرمایند چگونه فیلم‌های سینماگران بدون اطلاع سازندگانشان به دست وی رسیده و طی چه فرایندی بدون مجوز به تماشای آن نشسته‌اند؟

آیا ایشان می‌دانند که لغو پروانه نمایش صادر شده و توقیف آنچه معنایی دارد؟ آیا از تبعات، خسارات و هزینه‌های لغو پروانه نمایش و توقیف برای حکومت اطلاع دارند؟ آیا نمی‌دانند که لغو پروانه نمایش صادر شده قابل پیگرد قانونی در محاکم قضایی است؟

آقای نماینده مجلس نگاهی به لیست هنرمندانی که در این روزهای سخت کرونا و هنگام تولید آثارشان از میان ما رفتند بیاندازید. چگونه می‌توانید به این راحتی درباره ماحصل زحمات همکارانمان در شرایط سخت اقتصادی کشور جوسازی کنید؟

ما از این آقای نماینده مجلس توقع همدلی و رسیدگی به مسائل اقتصادی و معیشتی نداریم، تنها متاسفیم که به عنوان نماینده مجلس به جای حمایت و تشویق فیلمسازان، سینماگران و کارآفرینان به دنبال تهدید و تخریب پیکره نجیب سینمای ایران هستند.

اتحادیه تهیه‌کنندگان سینمای ایران هشدار می‌دهد با هر جریانی که قصد بی‌قانونی و برهم زدن نظم سینمای ایران را داشته باشد شدیداً برخورد می‌کند و بی تفاوت نخواهد نشست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.