سه‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶

سفیر حسن نیّت و صلحِ یونیسف:

علاقه‌مند هستم با حمایت از فیلم کوتاه در مقام «تهیه‌کنندگی» شاهد اتفاقات نو و پویا در این حوزه باشم

مهتاب کرامتی در برنامه ۲ قدم مانده تا سیمرغ

سینماپرس: مهتاب کرامتی به عنوان سفیر حسن نیّت و صلحِ یونیسف در جدید ترین فعالیت خود تنها بازیگر و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم کوتاه «ورای سکوت» شده است.

به گزارش سینماپرس، فیلم کوتاه «ورای سکوت» ساخته آذر تجلی و تهیه‌کنندگی مهتاب کرامتی و فاطمه ابوالقاسمی عنوان یکی از ۶ فیلم کوتاه بسته «شکست زمان» است که این روزها در سینماهای «هنر و تجربه» روی پرده است.

مهتاب کرامتی به عنوان تنها بازیگر این فیلم کوتاه و یکی از تهیه‌کنندگان آن درباره دلیل اصلی همکاری خود با آذر تجلی به عنوان کارگردان در «ورای سکوت» گفت: فارغ از رفاقت قدیمی، همانطور که قبل‌تر در جلسه نقد و بررسی فیلم «ورای سکوت» که در باشگاه گلستان برگزار شده بود، گفته بودم فیلم کوتاه و بلند برای من تفاوتی ندارد بلکه باعث خوشحالی من است که در کنار کارگردان‌های مستعد با ایده‌های نو قرار بگیرم و از آن‌ها حمایت کنم.

وی ادامه داد: به همین علت پس از آنکه در جریان روایت فیلم کوتاه «ورای سکوت» قرار گرفتم، که بدون دیالوگ و متکی به بازیگری است، به نظرم جذاب آمد در نتیجه علاوه بر پذیرفتن نقش در این فیلم کوتاه، برای حمایت بیشتر از آذر تجلی، تهیه‌کنندگی این کار را در کنار فاطمه ابوالقاسمی برعهده گرفتم.

یکی از تهیه‌کنندگان «ورای سکوت» با اشاره به اینکه از سال‌ها پیش علاقه‌مند بوده است که در جشن‌ها و جشنواره‌های فیلم کوتاه حضور داشته باشد، بیان کرد: در حال حاضر به عنوان مدیر هنری جشنواره فیلم کوتاه «۱۰» در کنار جوان‌های مستعد این عرصه فعالیت دارم.

کرامتی معتقد است، رصد فیلم‌های کوتاه کارگردانان خوش‌فکر می‌تواند چشم‌اندازی از آینده سینمای حرفه‌ای و بلند را ترسیم کند. همچنین کار با بازیگران و عوامل حرفه‌ای سینما برای آن دسته از کارگردانان فیلم‌های کوتاه که قصد ورود به سینمای بلند را دارند، تجربه ارزشمندی است.

بازیگر «ورای سکوت» با بیان اینکه فیلم کوتاه سینمای خود را دارد، گفت: لزوما هر فیلمسازی که در این عرصه فعالیت می‌کند، قرار نیست وارد سینمای بلند شود و شاید بخواهد فقط فیلم کوتاه بسازد اما به نظر می‌رسد اغلب فیلمسازان جوان در گوشه ذهن‌شان نیم‌نگاهی به سینمای بلند و حرفه‌ای دارند.

وی در بخش دیگر صحبت‌هایش درباره تدوام تهیه‌کنندگی فیلم کوتاه یادآور شد: علاقه‌مند هستم با حمایت از فیلم کوتاه در مقام تهیه‌کنندگی، شاهد اتفاقات نو و پویا در این حوزه باشم. ضمنا لازم می‌دانم از موسسه «هنروتجربه» به ویژه جعفر صانعی مقدم و امیرحسین علم الهدی که با اکران و حمایت از فیلم‌های کوتاه به رشد و پویایی سینمای مستقل کمک می‌کنند، تشکر کنم.

«ورای سکوت» فیلمی با بازی مهتاب کرامتی است که در خلاصه داستان آن آمده است: «زنی که صداهای اطراف او را آزار می‌دهد در پی از بین بردن صداها است. او تک به تک صداها را قطع می‌کند تا اینکه.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.