یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶

علی سرتیپی:

با مصوبه جدید شورای صنفی نمایش پیرامون ممنوعیت فعالیت سینماداران بدهکار کاملا موافق هستم

علی سرتیپی در  نشست خبری «شهر موشها» به کارگردانی مرضیه برومند

سینماپرس: سرتیپی با اشاره به شرایط مالی سالن‌داران طی دو سال وقفه کرونایی ابراز کرد: اگر سالن‌داران سینما در حال حاضر به دلیل وضعیت کرونایی طی دو سال اخیر با مشکلات مالی روبرو بوده‌اند و باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کمک کنند و این منطقی نیست که صاحبان فیلم در چنین شرایطی از طلب خود چشم‌پوشی کنند.

به گزارش سینماپرس، هفته گذشته بود که جلسه شورای صنفی نمایش با حضور سینماداران برگزار شد و این بار نتیجه‌ای متفاوت را با خود به همراه داشت، مرتضی شایسته پس از برگزاری جلسه به اجرای یک مصوبه جدید از سوی شورای صنفی نمایش خبر داد و بیان کرد: جلسه شورای صنفی نمایش با حضور برخی از سینماداران و سینماگران و مشکلات فی مابین آنها برگزار شد.

وی در همین راستا ابراز کرد: از تمامی سینماداران بسیار ممنونم که در این جلسه حضور پیدا کردند و بسیار در قبال مسائل مطرح شده برخورد خوبی داشتند.

شایسته اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد از این پس سینمادارانی که به تهیه‌کنندگان بدهی دارند و بدهی خود را پرداخت نکرده‌اند حق اکران هیچ اثری را ندارند تا بدهی خود را پرداخت کنند.

سرتیپی: سالن‌داران از وزارت ارشاد کمک بخواهند نه از صاحبان فیلم‌ها

در پی این مصوبه از سوی شورای صنفی نمایش بلافاصله با نظر مثبتی از سوی برخی سینمادران مواجه شدیم، علی سرتیپی در گفت‌وگو با میزان پیرامون مصوبه جدید شورای صنفی نمایش مبنی بر ممنوعیت فعالیت سینمادارن بدهکار گفت: من با مصوبه جدید شورای صنفی نمایش پیرامون ممنوعیت فعالیت سینماداران بدهکار کاملا موافق هستم و معتقدم که باید این طرح اجرا شود.

وی در همین راستا ابراز کرد: سینماداران باید بدهی خود را به صاحبان فیلم‌ها که در چنین شرایطی ریسک کرده و در طبق اخلاص اثر خود را برای بقای سینمای ایران اکران می‌کنند بدون وقفه بپردازند.

سرتیپی با اشاره به شرایط مالی سالن‌داران طی دو سال وقفه کرونایی ابراز کرد: اگر سالن‌داران سینما در حال حاضر به دلیل وضعیت کرونایی طی دو سال اخیر با مشکلات مالی روبرو بوده‌اند و باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کمک کنند و این منطقی نیست که صاحبان فیلم در چنین شرایطی از طلب خود چشم‌پوشی کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.