سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳

در جلسه شورای حریم کشور؛

تعیین حریم مجموعه «تئاتر شهر تهران» مورد تصویب قرار گرفت

تئاتر شهر

سینماپرس: در جلسه شورای حریم کشور تعیین حریم مجموعه تئاتر شهر تهران واقع در خیابان انقلاب، چهار راه، ولی عصر مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس، مجموعه تئاتر شهر تهران در جلسه شورای حریم کشور که روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۰ در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد، تعیین حریم شد.
در جلسه شورای حریم کشور که با حضور اعضای شورای حریم برگزار شد، تعیین حریم مجموعه تئاتر شهر تهران واقع در خیابان انقلاب، چهار راه، ولی عصر مورد تصویب قرار گرفت.

در حریم این مجموعه تاریخی‌وفرهنگی که در زمره میراث معماری معاصر کشور قلمداد می‌شود، تعیین حریم دیگر آثار واجد ارزش فرهنگی و تاریخی پیرامون تئاتر شهر نیز مورد توجه قرار گرفت.

مجموعه تئاتر شهر از مراکز شاخص فرهنگی تهران محسوب شده و در ضوابط و مقررات حریم این اثر تلاش شده است که شان فرهنگی اثر در حوزه ساخت وساز به ویژه از منظر ارتفاعی مورد حفاظت قرار گیرد.

همچنین در این جلسه کلیات ضوابط حفاظتی عرصه بازار رشت و حریم آثار ملی واقع در این بازار مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد پس از بازدید میدانی هیئتی از اعضای شورای حریم کشور از منطقه و تدقیق ضوابط پهنه‌ها، نقشه‌ها و ضوابط و مقرات حفاظتی این محدوده نهایی شود.

ابلاغ ضوابط و مقررات حریم این دو مجموعه از سوی مقام عالی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.