شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶

مصوبه «سازمان سینمایی» برای مدیران آینده؛

به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت شود!

کرونا

سینماپرس: در آخرین جلسه کارگروه «بررسی آسیب های کرونا در سینما» حمایت های جدید به تصویب رسید.

به گزارش سینماپرس، در جلسه کارگروه «بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» مقرر شد؛ هر فیلم جدید مورد تایید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل ۴ هفته، روی پرده باشد مبلغ صد میلیون تومان به شرکت پخش (برای آماده سازی اکران) و به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت می‌شود. اعتبار این طرح از ۳۰ خرداد تا ۱۵ مهر ۱۴۰۰ است.

همچنین حمایت از سالن‌های نمایش دهنده فیلم‌های با موضوع دفاع مقدس یا مخاطب کودک که در بازه زمانی فوق به چرخه اکران وارد شوند به شرح زیر است:

معادل ۲ درصد تعداد صندلی‌های هر سانس بر اساس سهم سینمادار از قیمت خالص بلیت سینما (در روزهایی که حداقل ۳ سانس از فیلم مورد نظر در سمفا تعریف شده باشد).

جبران بخشی از ضررهای ناشی از کرونا و جلوگیری از بیکاری کارکنان سینماهای بخش خصوصی دیگر مصوبه کارگروه بود که به تشخیص شورای تخصصی ذیربط متشکل از مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و نمایندگان موسسه سینما شهر و انجمن سینماداران خواهد بود.

شاخص یا مدارک لازم؛ لیست بیمه، نسبت سالن‌های فعال به کل سالن‌های سینما، پایین بودن میزان فروش، تعداد سینما در شهر یا منطقه است.

در این جلسه که با ریاست حسین انتظامی برگزار شده بود، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سید حسین سیدزاده، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، محمد قاصد اشرفی، محمدرضا فرجی و مسعود نجفی حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.