یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷

حبیب دهقان نسب:

وقتی سینما یکسال تعطیل شده با چه منطقی باید به برگزاری جشنواره‌های سینمایی فکر کرد!

حبیب دهقان نسب در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر

سینماپرس: بازیگر فیلم «ملک سلیمان» گفت: آنچه مشخص است اینکه ما می‌دانیم کرونا خطرناک است، می‌دانیم که این بیماری با جان ما سر و کار دارد، اما اگر کار نکنیم چه کسی هزینه معیشت و زندگی ما را می‌دهد.

به گزارش سینماپرس، حبیب دهقان نسب در گفت‌وگو با میزان، پیرامون بی فایده بودن تعطیلی و توقف آثار و سینماها در شرایط کرونایی گفت: در شرایط فعلی اگر می‌خواهیم تولیدات را متوقف کنیم باید از هنرمندان و عوامل پشت صحنه تولیدات تصویری حمایت کنیم، وقتی هیچ حمایتی از ما نمی‌شود با چه پشتوانه‌ای حرف از تعطیلی تولیدات زده می‌شود.

وی در همین رابطه تاکید کرد: آنچه مشخص است اینکه ما می‌دانیم کرونا خطرناک است، می‌دانیم که این بیماری با جان ما سر و کار دارد، اما اگر کار نکنیم چه کسی هزینه معیشت و زندگی ما را می‌دهد، هنرمندان همواره مظلوم هستند و به همین دلیل برای زندگی خود با کار کنند، طبیعتا اگر حمایتی از ما میشد، ما هم ترجیح می‌دادیم که همه چیز تعطیل شود.

بازیگر فیلم «ملک سلیمان» در ادامه تصریح کرد: اتفاقی که امروز بیش از همه ما را آزار می‌دهد بی توجهی به هنرمندان است، همه مشاغل جدی گرفته می‌شوند، اما بازیگری همچنان به عنوان یک شغل تلقی نشده و نخواهد شد، با وضعیت فعلی بیماری کرونا و شیوع دوباره این بیماری بعید می‌دانم که تغییر بزرگی را در سینمای سال جاری ببینیم. متاسفانه شرایط هر روز بدتر می‌شود و این خود ما هستیم که باید برای بهبود وضعیت تلاش کنیم، رعایت نکات بهداشتی کمترین کار و یا بهتر بگویم وظیفه‌ای است که بر دوش همه ما است.

وی برگزاری جشنواره‌های سینمایی در شرایط کرونا را نادرست خواند و اظهار کرد: وقتی سینما یکسال تعطیل شده با چه منطقی باید به برگزاری جشنواره‌های سینمایی فکر کرد، آیا سینما تولیدی هم داشته که بخواهیم به برگزاری جشنواره فکر کنیم، در هر صورت هر جشنواره‌ای برای برگزاری به تعدادی اثر نیاز دارد، وقتی هیچ تولیدی وجود ندارد با چه پشتوانه‌ای باید جشنواره‌ها را برگزار کنیم.

دهقان نسب خاطرنشان کرد: از نظر من اگر بودجه‌ای برای برگزاری جشنواره‌ها در نظر گرفته شده بهتر است تا آن را برای حمایت از هنرمندان در نظر بگیریم، این حمایت باعث می‌شود تا بدنه سینما از بین نرود، قطعا هنرمندان هستند که یک هنر را شکل می‌دهند وقتی هنرمندان به دلیل مشکلات مالی زمین گیر شوند بدون شک به آینده آن هنر هم امیدی نخواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.