سه‌شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸

توسط طرفداران «رئیس جمهور سابق هندوراس»؛

حمله به خبرنگار شبکه «هیسپان تی‌وی»

شبکه هیسپان تی وی

سینماپرس: ماروین داسائف آگیلار، خبرنگار شبکه هیسپان تی وی معاونت برون مرزی صداوسیما حین تهیه گزارش در پایتخت هندوراس مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش سینماپرس، ماروین داسائف آگیلار خبرنگار شبکه هیسپان تی وی در تگوسیگالپا پایتخت هندوراس در حین تهیه گزارش از یک گردهمایی انتخاباتی یکی از کاندیداها به نام خیومارا کاسترو دزلایا توسط عوامل شبکه خبری متعلق به مانوئل زلایا، رئیس جمهور سابق هندوراس و طرفداران حزب مخالف به نام Libertad y Refundación مورد حمله قرار گرفت.

این حادثه پس از حمله فیزیکی و لفظی کارکنان کانال متعلق به رئیس جمهور سابق مانوئل زلایا رخ داد که خواستار اولویت در پوشش خبر بودند و سپس طرفداران حزب مخالف Libertad y Refundación نیز در موافقت با این تجاوز دست به خشونت زدند.

در پی این اقدام و حمله به خبرنگار شبکه هیسپان تی وی، دفتر حقوق بشر وزارت امور خارجه هندوراس (SEDH) طی بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود ضمن ابراز تاسف عمیق از این اتفاق نوشت: دفتر حقوق بشر وزارت امور خارجه هندوراس عمیقاً از اقدامات متجاوزانه‌ای که روز گذشته علیه روزنامه نگار و خبرنگار شبکه هیسپان تی وی، ماروین داسائوف آگیلار در یک گردهمایی سیاسی رخ داد، ابراز تاسف می‌کند. این اقدامات نه تنها جان روزنامه نگاران را در معرض خطر قرار می‌دهد، بلکه آزادی بیان مطبوعات را نیز به صورت نامتناسبی محدود می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: یک بار دیگر، SEDH خواستار احترام به جان روزنامه نگاران و خبرنگاران در تمام صحنه‌ها همچنین در زمینه‌های انتخاباتی است. ما به طور پیشگیرانه از همه مردم، احزاب سیاسی و به طور کلی جامعه می‌خواهیم که حقوق بشر روزنامه نگاران و خبرنگاران را نقض نکنند و از رعایت استانداردهای بین‌المللی در این زمینه دفاع می‌کنیم.

این اولین بار نیست که تیم خبری شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی قربانی این نوع حملات در این کشور آمریکای مرکزی می‌شود. پیشتر نیز آگیلار هنگام تهیه خبر از یک اعتراض در هندوراس، مورد حمله نیروهای امنیتی این کشور قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.