چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

گله‌ معاون سازمان تبلیغات اسلامی از اهمال «ستاد ملی مقابله با کرونا» نسبت به مسائل دینی؛

مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا خودشان در ایام نوروز در مسافرت بودند حالا مراسم‌های «ماه رمضان» را ممنوع اعلام کردند!

دولت؛ قوه مجریه؛ دکترین فرهنگی؛ تدبیر و امید

سینماپرس: معاون سازمان تبلیغات اسلامی از ولنگاری مدیریتی و مورد اهمال قرار گرفتن مسائل دینی در ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز گله‌مندی کرد و گفت: مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا خودشان در ایام نوروز در مسافرت بودند و در جلسه اخیر غیبت داشتند.

به گزارش سینماپرس، حجت‌الاسلام حریزاوی معاون راهبردی و امور استان‌های سازمان تبلیغات اسلامی و عضوشورای کارشناسی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا باحضور در برنامه مصباح شبکه قرآن و معارف سیما، ضمن اعلام این خبر از ولنگاری مدیریتی و مورد اهمال قرار گرفتن مسائل دینی در ستاد ملی مقابله با کرونا ابراز گله‌مندی کرد و گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا با تصمیمات دوگانه، باعث کاهش اعتماد عمومی مردم نسبت به تصمیمات این ستاد می‌شوند.

وی با استناد به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند بنده مانند سال گذشته به سفر نخواهم رفت، تصریح کرد: ما شاهد آن بودیم که مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا خودشان در ایام نوروز در مسافرت بودند تا جایی که در جلسه هفته گذشته برخی از اعضای جلسه به دلیل مسافرت نوروزی در جلسه ستاد حضور پیدا نکردند.

حجت‌الاسلام حریزاوی اشاره کرد که لایحه کارشناسانه کمیته امنیتی اجتماعی وزارت کشور روز گذشته مطرح و مورد توافق اجمالی قرار گرفت و بنا بود که از طریق قرارگاه عملیاتی وزارت کشور به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شود اما به یکباره و با شتابزدگی عجیبی شاهد آن بودیم که ستاد ملی مقابله با کرونا پیش از این و قبل از قرمز شدن وضعیت تهران و بسیاری از نقاط کشور و در چند هفته قبل از ماه رمضان، مراسم‌های این ماه و عبادت‌های جمعی را ممنوع اعلام کرد. این در حالی است که متأسفانه هنوز هم مسافرت‌ها به ترکیه و ارمنستان دیگر کشورهایی که وضعیتی به مراتب وخیم‌تر به لحاظ کرونایی دارند بر قرار است اما ممنوعیت سفر به کربلا نجف و عتبات به‌صورت جدی اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه با توجه به وضعیت فعلی تهران و برخی از نقاط کشور که قرمز اعلام شده‌اند کماکان درخواست تجدیدنظر و بازنگری تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا را دارید؟ اعلام کرد: اساساً طرح ما با توجه به محدودیت‌های رنگبندی تهیه شده بود و حتی برای نقاط قرمز و مناطق نارنجی هم برنامه‌ریزی دقیقی صورت گرفته بود که که در طی آن با توجه به وضعیت هر استان و موقعیت محل برگزاری، فاصله‌گذاری‌های حتی بیش از آنچه که مورد اعلام هم بود در نظر گرفته شده و با ظرفیتی در حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد هر مکان فیزیکی و با کاهش ساعات برگزاری این طرح ارائه شده و در جلسات کارشناسی قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا هم به تصویب رسیده بود. بنابراین مجدانه خواستار رسیدگی و بازنگری جدی در تصمیم اعلام شده در ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

وی با اشاره به مراسمات سال گذشته به جلسات کارشناسی‌ که با حضور مداحان، وعاظ  و خبرگان دینی برگزار شد، گفت: همین جلسات کارشناسی سبب شد تا مراسمات منظم و منسجم و کم‌آسیب از سوی جامعه دینی برگزار شود. قشر متدین در رعایت و اهتمام به اجرای مصوبات پیشگامند اما انتظار دارند تا تصمیمات بر اساس نظرات کارشناسی اعمال شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.