شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

نادر طریقت:

ما خودمان هم به خودمان ظلم می‌کنیم/برخی سینماداران حتی یک پوستر بر سر در سینمای خود نصب نمی‌کنند!

نادر طریقت

سینماپرس: نادر طریقت کارگردان فیلم سینمایی «اینجا هم باران می‌بارد» که این روزها در حال اکران است، بیان کرد که با توجه به شرایط کرونایی دیگر سینماداران هم انگیزه‌ای برای اکران آثار سینمایی ندارند.

به گزارش سینماپرس، نادر طریقت کارگردان فیلم سینمایی «اینجا هم باران می‌بارد» که در حال اکران در سینماهاست، در گفتگو با مهر درباره این اثر گفت: ما در شرایط بدی به سر می‌بریم. به هر حال ریسک بزرگی است که در این موقعیت فیلمی به نمایش دربیاید چون ما هم سرمایه زیادی را برای ساخت فیلم گذاشته‌ایم. اما برای اینکه به سینما کمک کنیم در چنین شرایطی فیلم را به نمایش گذاشتیم.

وی افزود: من معتقدم که سینما هنوز نمرده و زنده است. می‌دانستم که فیلمم فروش چندانی نمی‌کند اما به چند دلیل حاضر به این کار شدیم. یکی اینکه در حال حاضر چیزی نزدیک به سیصد فیلم در نوبت اکران قرار دارند از سوی دیگر معلوم نیست وضعیت کرونایی تا چه زمانی ادامه داشته باشد. ممکن است این اپیدمی تا دو سال دیگر طول بکشد به ویژه در شرایط فعلی کشور که فرایند واکسیناسیون به کندی انجام می‌شود. با این حال با علم بر اینکه فیلمم فروش نمی‌کند، آن را به اکران عمومی گذاشته‌ام.

این کارگردان ادامه داد: حتی الان هم نمی‌دانم فیلم چه میزان فروش کرده است و این مسأله برایم مهم نیست. البته ما هم همه زندگی خود را پای این فیلم گذاشته‌ایم و امیدوارم ضرر ما به اندازه‌ای نباشد که تا مدت‌ها سینما را فراموش کنیم.

طریقت در بخش دیگر از صبحت‌هایش با اشاره به وعده‌های سازمان سینمایی در جهت تقبل بخشی از ضرر فیلم‌ها اظهار کرد: سازمان سینمایی در هر برهه‌ای وعده‌ای در این زمینه داد البته هنوز سینماگرانی که در شهریور و مهرماه فیلم‌هایشان را به نمایش گذاشتند این هزینه‌ها را از سوی ارشاد دریافت نکرده‌اند با این حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم چه می‌شود اما من به برآورد این تعهدات از سوی سازمان سینمایی امیدوارم. اصلاً یکی دیگر از دلایلی که ما حاضر به اکران این فیلم در این شرایط شدیم این بود که این تعهدات کمی از ضرر ما بکاهد.

این کارگردان ادامه داد: به نظرم یکی از امن‌ترین مکان‌ها که جمعیت زیادی می‌توانند در آن جمع شوند، سینماها هستند چون به شدت پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت می‌شود و به نظرم بسیار پاک و بهداشتی هستند به همین دلیل امیدوارم مردم نترسند و در سینماها به تماشای فیلم‌ها بنشینند.

وی توضیح داد: ما خودمان هم به خودمان ظلم می‌کنیم مثلاً برخی سینماداران حتی یک پوستر بر سر در سینمای خود نصب نمی‌کنند، زحمت این کار را به خود نمی‌دهند تا مردم از طریق آن بفهمند فیلم در آن سینما در حال اکران است. انگار سینماداران هم دیگر بی رغبت شده‌اند. به هر حال در این زمانه حتی فیلم‌هایی هم که تصور می‌شود فروش زیادی داشته باشند نهایت ۱۰ نفر مخاطب دارند به همین دلیل دیگر سینماگران هم انگیزه‌ای برای اکران فیلم ندارند.

این کارگردان در پایان درباره فرایند تولید فیلم اینجا هم باران می‌بارد عنوان کرد: مراحل پایانی این فیلم در سال ۹۸ به سرانجام رسید و می‌شود گفت این فیلم تولید شده در سال ۹۸ و یک فیلم اجتماعی و کاملاً ضد جنگ است که اثرات جنگ را نشان می‌دهد. خانواده «اینجا هم باران می‌بارد» نماینده میلیون‌ها آدمی است که در شرایط فعلی کشور زندگی می‌کنند.

مریم بخشی، احمد نجفی، اتابک نادری، زهرا داوودنژاد، احمدرضا اسعدی، بیوک میرزایی، محمد برسوزیان، رسول نجفیان، اصغر نجات، رحیم مهدی خانی، ثنا حاجی زاده، اسدالله یکتا، فاطمه شکری، محمد ضیایی و جمشید مشایخی در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.