جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

نادر مقدس:

چندان امیدوار نیستم که مردم با این شرایط مانند گذشته به سینما بیایند

نادر مقدس

سینماپرس: کارگردان فیلم «شاه ماهی» با اشاره به اینکه این فیلم سینمایی آماده نمایش است بیان کرد وضعیت اکران در سال آینده هنوز مشخص نیست و صف طولانی از فیلم‌های آماده اکران به وجود آمده است.

به گزارش سینماپرس، نادر مقدس تهیه‌کننده و کارگردان سینما در گفتگو با مهر با اشاره به آمادگی فیلم سینمایی «شاه ماهی» برای اکران عمومی گفت: فعلاً تصمیم نهایی برای زمان اکران عمومی این فیلم را نگرفته‌ایم، منتظر هستیم تا ببینیم چه شرایطی به‌وجود می‌آید تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری را برای اکران عمومی «شاه ماهی» داشته باشیم. ما هم مانند دیگر سینماگران در صف اکران هستیم، در حال حاضر که جشنواره فیلم فجر به پایان رسیده است، باید دید برنامه اکران نوروزی چه چیز است و به کجا می‌رود.

وی تاکید کرد: اگر شرایط مناسبی فراهم شود، این فیلم را اکران عمومی می‌کنم، البته تاکید می‌کنم «شاه ماهی» آماده نمایش است، فقط باید شرایط مناسب برای اکران به‌وجود آید.

این کارگردان سینما بیان کرد: در حال حاضر فیلم‌های بسیاری است که در نوبت اکران هستند این یک معضل و مشکل برای سینماگران شده است، معلوم نیست با این تعداد فیلم و البته فیلم‌هایی که در سال جدید به صف اکران اضافه شده‌اند، چگونه می‌توان برای اکران برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکید می‌کند که معلوم نیست وضعیت اکران در سال آینده چگونه خواهد بود، توضیح داد: امیدوارم شورای صنفی نمایش تصمیم درستی را برای اکران عمومی فیلم‌ها بگیرد تا بتوان بخشی از این مشکلات را برطرف کرد.

مقدس گفت: مساله این است که همچنان ترس از اکران هم برای فیلمسازان و هم برای مخاطبان وجود دارد، مخاطب با نگرانی به سمت سالن‌های سینما می‌رود، شاید در تهران این مساله کمی حل شده باشد، اما در شهرستان‌ها همچنان مردم می‌ترسند از اینکه به سینما بروند، البته این را هم باید بگویم که دوستان سالن‌دار به خوبی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، اما مخاطبان سینما، سینما رفتن و فیلم دیدن را یک تفریح می‌دانند و اگر نتوانند آنچه که انتظار دارند را از سینما به‌دست نیاورند کمتر به سمت فیلم دیدن می‌روند و چندان امیدوار نیستم که مردم با این شرایط مانند گذشته به سینما بیایند.

وی توضیح داد: در چنین شرایط مردم و مخاطبان سینما بیش از یک سال است که عادت کرده‌اند فیلم‌های تولید شده را از طریق اکران آنلاین و پلتفرم‌های مختلف دنبال می‌کنند و کمتر تمایل دارند که در سینما فیلم ببینند. البته این را هم باید بگویم آنچه که این روزها سینما در حال تجربه آن است، بحرانی است که سینمای کل دنیا با آن گریبانگیر است و تنها مختص ایران نیست.

مقدس در پایان گفت: امیدوارم سینما هرچه سریع‌تر به حالت قبلی خود بازگردد، البته این را هم باید بگویم که شورای صنفی نمایش هر ترفندی که می‌دانست انجام داده است، اول به این نتیجه رسیدند که فیلم‌های پرفروش را برای اکران عمومی در نظر بگیرند، که این طرح چندان با استقبال روبرو نشد و بعضی از فیلم‌ها نیز خود را از اکران کشیده‌اند بیرون چرا که همه نگران فیلم‌های خود هستند، با توجه به شرایطی که سینمای ایران گریبانگیر آن است، چندان نمی‌توان طرح و برنامه‌ریزی مناسبی را صورت داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.