جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

محسن محسنی نسب:

سینما عملاً در حال تعطیل شدن است/متاسفانه دولت برنامه مناسبی برای اکران فیلم‌ها ندارد

محسن محسنی‌نسب

سینماپرس: محسن محسنی‌نسب کارگردان فیلم سینمایی «ملاقات» می‌گوید این فیلم رزمی، دنباله‌ای بر فیلم سینمایی «یاس‌های وحشی» است که در سال ۷۶ کارگردانی کرده بود.

به گزارش سینماپرس، محسن محسنی نسب تهیه‌کننده و کارگردان سینما در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از پروژه‌های سینمایی متوقف شده است، گفت: پروژه سینمایی «ملاقات» نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده است، چرا که در صورتی که این پروژه جلوی دوربین برود در کنار بازیگران اصلی، هنروران بسیاری حضور دارند و من ترجیح دادم تا زمانی که شرایط بهتر شود این فیلم را جلوی دوربین نبرم.

وی بیان کرد: «ملاقات» یک فیلم اکشن است و اگر شرایط واکسیناسوین خوب پیش رود، فیلمبرداری این پروژه را تیرماه ۱۴۰۰ شروع کنیم.

محسنی‌نسب تاکید کرد: این فیلم سینمایی یک اثر رزمی است که می‌توان آن را ادامه «یاس‌های وحشی» دانست، فکر می‌کنم ریسک تولید فیلم‌هایی از این دست کمتر است، درست است که مدت‌ها است فیلم‌های رزمی در کشور تولید نشده است، اما این را می‌دانم که مخاطب از این نوع آثار استقبال می‌کند.

وی با بیان اینکه با ساخت این فیلم، به سراغ کسانی می‌رود که هرچند به سینما علاقه‌مند هستند، اما مدت‌ها است که به سینما نرفته‌اند، توضیح داد: فکر می‌کنم اگر موفقیتی که در «یاس‌های وحشی» داشتم در «ملاقات» نیز داشته باشم، می‌توانم مخاطبان بسیاری را به سینما جذب کنم.

کارگردان فیلم سینمایی «مجانی» ادامه داد: در حوزه انتخاب بازیگر نیز در نظر دارم نقش‌های غیرورزشی را به بازیگران بدهم و برای نقش‌های رزمی از ورزشکاران جوان استفاده کنم. این فیلم سینمایی قرار است در ایران و ترکیه جلوی دوربین برود.

محسنی نسب با اشاره به وضعیت اکران در سینماها گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد، بحث اکران‌ها است، در حال حاضر بسیاری از فیلم‌هایی که طی ۲ سال اخیر تولید شده‌اند، هنوز به نمایش عمومی در نیامده‌اند و همین وضعیت باعث می‌شود که فیلمسازان نگران تولید فیلم‌های خود باشند چرا که شرایط مناسب برای اکران وجود ندارد.

وی بیان کرد: سینمای ایران در شرایط مناسبی قرار ندارد و باید فکری به حال آنچه در حوزه تولید و چه در حوزه اکران رخ می‌دهد، شود. متاسفانه دولت برنامه مناسبی برای اکران فیلم‌ها ندارد و همین مساله سبب شده است که مردم عادت سینما رفتن را از دست بدهند.

این کارگردان سینما توضیح داد: در حال حاضر مخاطبان سینما ترجیح می‌دهند فیلم‌های مورد علاقه خود را در فضای مجازی دنبال کنند و کمتر به سمت سینماها می‌روند، با توجه به این استقبال‌ها، پلتفرم‌های مطرح هزینه اشتراکشان را گران‌تر کرده‌اند چرا که مطمئن هستند که مردم باز هم از آن‌ها استقبال می‌کنند.

محسنی نسب در پایان گفت: سینما عملاً در حال تعطیل شدن است و این مساله بسیار خطرناک است و باید هرچه سریع‌تر فکری به حال آن کرد.

محسن محسنی‌نسب فیلم سینمایی «یاس‌های وحشی» را در سال ۷۶ با بازی جعفر دهقان کارگردانی کرد که از معدود فیلم‌های ژانر ورزشی در سینمای ایران محسوب می‌شود که توانست در اکران عمومی نیز در میان فیلم‌های پرفروش سال قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.