چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

مدیر پخش حوزه هنری:

خواست ما فراهم‌کردن ترکیبی جذاب از فیلم‌های مخاطب‌پسند برای نوروز ۱۴۰۰ است

سالن سینما؛ گیشه؛ فروش بلیط؛ کرونا

سینماپرس: غلامرضا فرجی مدیر پخش موسسه «بهمن سبز» با ارایه آماری از مخاطبان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بیان کرد که آمادگی اکران نوروزی ۱۴۰۰ را داریم.

به گزارش سینماپرس، غلامرضا فرجی مدیر پخش «بهمن سبز» درباره استقبال مخاطبان از سینماهای حوزه هنری در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به خبرنگار مهر گفت: همانگونه که پیش‌بینی می‌کردیم وضعیت استقبال مخاطبان بسیار خوب بود به طوری که طی ۱۰ روز با عنایت به محدودیت ظرفیت سی درصدی، سینماهای ما در سراسر کشور میزبان بیش از ۳۶ هزار مخاطب بودند.

وی افزود: حوزه هنری امسال با ۲۵ سینما در ۱۵ استان کشور میزبان مردم در جشنواره فجر بود و برای نخستین بار پردیس‌های سینمایی تازه تاسیس و مجهز عصر جدید گرگان و بهمن شهرکرد هرکدام با ۵ سالن نمایش به روی مخاطبان بازگشایی و رسماً افتتاح شدند که ظرفیت خوبی را به ناوگان سینمایی «بهمن سبز» در سراسر کشور اضافه کردند تا بتوانیم ضمن افزایش گستره سالن‌ها و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های سینمایی، فاصله گذاری اجتماعی را راحت‌تر رعایت کنیم.

مدیر پخش «بهمن سبز» درباره میزان فروش سینماها در تهران گفت: در تهران نیز امسال سینما آفریقا را به زنجیره سینمایی خود اضافه کردیم و با ۵ سینمای آزادی، آفریقا، بهمن، استقلال و سپیده میزبان مخاطبان بودیم که جمعاً حدود ۲۰ هزار مخاطب با رعایت محدودیت ۳۰ درصدی جذب شدند.

فرجی ادامه داد: سینماهای آزادی، بهمن، آفریقا و هویزه مشهد به ترتیب دومین، پنجمین، هفتمین و هشتمین سینمای پرفروش جشنواره فجر بودند و از این حیث حضور سینماهای «بهمن سبز» در میان سینماهای پرفروش در رقابت با پردیس‌های تازه تاسیس اتفاق مبارکی بود.

فرجی با اشاره به وضعیت میزبانی سینماها در اکران نوروزی گفت: ما در پخش «بهمن سبز» چه پیش از جشنواره فیلم فجر با اکران فیلم تازه خود یعنی «دیدن این فیلم جرم است» و چه بازگشایی سینماها در شهرهای با وضعیت پایدار نشان دادیم اراده و تصمیم ما حمایت از سینما و احیای آن است و همین موضوع اساساً مقدمه‌ای برای امکان‌سنجی برپایی جشنواره فیلم فجر شد. هم اکنون نیز مطابق دستورالعمل‌های پیشین پس از جشنواره فیلم میزبان مخاطبان هستیم.

مدیر پخش «بهمن سبز» در پایان اظهار کرد: درباره فیلم‌های نوروزی نیز تلاش و خواست ما فراهم‌کردن ترکیبی جذاب از فیلم‌های مخاطب‌پسند برای نوروز ۱۴۰۰ است تا پس از یک‌سال تعطیلی اکران با اهمیت نوروز، از فرصت پیش آمده در رونق سینما به بهانه جشنواره فجر و بازگشت مخاطب نهایت استفاده را ببریم و سینماها را به احیای نسبی برسانیم. معتقدیم می‌توان نظیر جشنواره فیلم فجر با استانداردهای مشابهی اکران نوروزی را نیز برگزار و در این میان از سلامت و بهداشت مردم عزیز نیز صیانت کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.