دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶

مینا نوروزی:

جز وعده و وعید از مدیران چیزی نشنیده‌ایم/نمی‌گویند مشکل بیمه بیکاری چگونه حل شده که شامل حال هیچ هنرمندی نشده است!

مینا نوروزی فر

سینماپرس: تعدادی از اقساط سریالی را که اوایل سال بازی کرده‌ام، هنوز دریافت نکرده‌ام و هرگاه که پیگیر می‌شویم ما را به موقعی که بودجه بگیرند، حواله می‌دهند!

به گزارش سینماپرس، مینا نوروزی، بازیگر باسابقه تلویزیون با بیان این مطلب به «جوان» گفت: یک زمان است که بازیگر بیکار است و گله‌ای هم ندارد از بدحسابی، ولی وقتی سرکار می‌رویم و با انرژی بسیار و حتی در دل کرونا برای ارائه بهتر کار می‌کوشیم، چرا باید گرفتار بدحسابی شویم. بازیگر سریال خاطره‌ساز «مزد ترس» ادامه داد: درست است که تلویزیون کوشیده به نوبه خود با روشن نگه داشتن چراغ سریال‌سازی هم مخاطب را سرگرم کند و هم برای گروهی اشتغال به وجود آورد، ولی در نهایت اگر بدحسابی در تولید باشد عوامل بدبین می‌شوند. این بازیگر تأکید کرد: مشکلات کمبود بودجه وجود دارد و چیز تازه‌ای نیست، اما بالاخره بعد از این همه سال باید به قاعده‌ای برای پرداخت دستمزد عوامل برسند. قاعده‌ای که هیچ کس از آن تخطی نکند و تا ریال آخر دستمزد عوامل را بدهند. بازیگر «شاخ گاو» و «باد در علفزار می‌پیچد» با ابراز گلایه از بی‌توجهی‌ها به هنرمندان گفت: مثل اغلب مردم، زندگی هنرمندان در این یک‌سال اخیر دچار مشکلات جدی شده است و بیشتر هنرمندان خانه‌نشین شده‌اند. همه ما هر آنچه به عنوان پس‌انداز اندوخته داشته‌ایم خرج هزینه‌های زندگی کرده‌ایم و در ادامه باید دستمان را رو به آسمان دراز کنیم و منتظر امدادهای غیبی باشیم!

بازیگر «قطار ابدی» و «سیمرغ» تأکید کرد: جز وعده و وعید از مدیران چیزی نشنیده‌ایم. همه سهم هنرمندان سینما از کمک‌های معیشتی، یک سبد کالا بود که ماه رمضان، آن هم به نحوی که واقعاً زیبنده نبود در یافت‌آباد توزیع شد. چرا در این یک‌سال کرونایی برای هنرمندان مستمری دائمی تعیین نشد تا دست‌کم ماهانه اقلام ضروری زندگی خود را دریافت کنند. هنرمندان بیمه بیکاری ندارند و تازه در ماه‌های پایانی دولت است که مدعی حل مشکل بیمه بیکاری شده‌اند، ولی نمی‌گویند مشکل بیمه بیکاری چگونه حل شده که شامل حال هیچ هنرمندی نشده است یا مدعی توزیع هنرکارت هستند، ولی تقریباً هیچ کدام از هنرمندان هنرکارت به دست‌شان نرسیده است. به ما بگویند بالاخره چه زمانی این هنرکارت به دستمان می‌رسد. آیا هنرکارت را هم نگه داشته‌اند تا دم انتخابات و به عنوان یک دستاورد انتخاباتی ارائه کنند!

امیدوارم الان که در نزدیکی شب عید هستیم کاری کنند که کمتر اسراف شود و به جایش به وضع زندگی هنرمندان برسند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.