جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

محمد احمدی:

سینمای پس از کرونا سینمایی است که باید کیفیت در آن نقش اصلی تری داشته باشد

محمد احمدی در ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام»

سینماپرس: محمد احمدی تهیه کننده می‌گوید شاید در پساکرونا، فیلمسازی کم هزینه و تفکر برانگیز جایگاه خودش را به دست بیاورد.

محمد احمدی تهیه کننده و کارگردان سینما، در پاسخ به این سوال که آیا سینما در پساکرونا به فضای عادی خود بر می‌گردد و تاثیر پلتفرم‌ها و نمایش خانگی بر آن چیست، به خبرنگاران جوان، گفت: فیلم دیدن در سینما در قیاس با خانه و اکران آنلاین تفاوت زیادی دارد. اگر کرونا تمام شود، سینما به طور قطع سریع به حالت اول خود بر نمی‌گردد؛ زمان می‌برد، اما بالاخره جایگاه خودش را پیدا می‌کند. شاید هم نوع فیلمسازی تغییر کند و نخبه گراتر و احتمالا بازار فیلم‌های گیشه‌ای صرف کمرنگ شود.

وی افزود: به طور قطع وی او دی و دیدن فیلم در فضای مجازی، بر جایگاه سینما بی تاثیر نیست؛ چون مردم به این نوع فیلم دیدن عادت کرده اند. شاید فیلم‌های گیشه‌ای به مرور به سمت سریال سازی در شبکه نمایش خانگی سوق داده شوند کما اینکه الان هم شاهدش هستیم. من حس می‌کنم سریال سازی همانطور که الان رونق گرفته، در پساکرونا نیز رونق خود را حفظ خواهد کرد.

این کارگردان درباره بالاتر رفتن کیفیت فیلم‌ها در آن زمان، بیان کرد: سینمای پس از کرونا سینمایی است که باید کیفیت در آن نقش اصلی تری داشته باشد تا صرفا سرگرمی و شاید فیلمسازی کم هزینه و تفکر برانگیز، جایگاه خودشان را مجددا به دست بیاورند. شاید این نوع سینما در دنیا به لحاظ برگشت سرمایه و جذب مخاطب جواب بدهد، چون فکر می‌کنم در آن زمان مخاطبان حرفه‌ای سینما به نسبت مخاطبان عام بیشتر به سینما بروند. وقتی سینمای ما روال عادی خودش را طی می‌کرد، برای جذب مخاطب مشکل داشتیم حالا که دیگر درگیر ویروس کرونا و عواقب آن هستیم و قطعا بازگشت به روزهای گذشته سینمای ایران زمانبر خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.