چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

«بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر»؛

پویانمایی جدید کانون به جشنواره فیلم لایپزیگ می‌رود

انیمیشن بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر

سینماپرس: پویانمایی «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی به بخش مسابقه کودکان شصت‌وسومین جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ (DOK Leipzig) کشور آلمان راه یافت.

به گزارش سینماپرس، این انیمیشن که به تازگی به سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و چهل‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال کانادا نیز راه یافته بود، سومین حضور بین‌المللی خود را در کشوری اروپایی تجربه می‌کند.

بر اساس این خبر، پویانمایی ۸ دقیقه‌ای «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» بر اساس کتابی با همین نام نوشته احمدرضا احمدی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخته شده است.
این فیلم کوتاه انیمیشن در روزهای ۶، ۸، ۱۰ و ۱۱ آبان در سالن‌های سینما برای کودکان بالای ۵ سال و از روز ۷ تا ۲۱ آبان ۱۳۹۹ به صورت مجازی به نمایش در خواهد آمد.
جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ بزرگ‌ترین جشنواره فیلم آلمان و یکی از برجسته‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی فیلم‌های مستند هنری و فیلم‌های انیمیشن و همین‌طور آثار روایت‌گری تعاملی به شمار می‌آید.

امسال فیلم‌های منتخب این بخش در پنج برنامه ویژه برای کودکان و نوجوانان در گروه‌های مختلف سنی نمایش داده می‌شود. برنامه‌ریزان این بخش تلاش کرده‌اند فیلم‌هایی با موضوع‌های جدی و پراهمیت را برای گروه‌های سنی مختلف انتخاب کنند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال گذشته نیز در این جشنواره با فیلم کوتاه «گرگم و گله می‌برم» حضور داشت که این پویانمایی توانست موفق به دریافت جایزه کبوتر طلایی (GOLDEN DOVE) بهترین فیلم کوتاه در بخش انیمیشن‌های‌ کوتاه شود که این جایزه‌ی جشنواره لایپزیگ آلمان مورد تایید نودودومین آکادمی اسکار است.
یادآوری می‌شود جشنواره فیلم مستند و انیمیشن لایپزیگ از روز ۵ تا ۱۱ آبان ۱۳۹۹ (۲۶ اکتبر تا ۱ نوامبر ۲۰۲۰) در شهر لایپزیگ کشور آلمان به صورت فیزیکی و آنلاین برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.