چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

با رعایت کامل پروتکل‌ها؛

اکران یک هفته‌ای «درخت گردو» در کردستان

فیلم سینمایی «درخت گردو»

سینماپرس: حیدر مرادی مدیر امور سینمایی موسسه «بهمن سبز» در استان کردستان درباره شرایط اکران یک هفته‌ای فیلم سینمایی «درخت گردو» در کردستان که از فردا آغاز می‌شود، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سینماپرس، حیدر مرادی مدیر امور سینمایی موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری در استان کردستان درباره شرایط اکران یک هفته‌ای فیلم سینمایی «درخت گردو» به مهر گفت: این اکران به صورت یک هفته نمایش از پنجشنبه ۸ آبان در پردیس سینمایی بهمن سنندج آغاز خواهد شد و تا ۱۳ آبان ادامه دارد. نمایش فیلم به صورت ۴ سانس در هر روز است.

مدیر پردیس سینمایی «بهمن سنندج» ادامه داد: این اکران با توجه به تقاضای عوامل این فیلم برای شرکت در اسکار به عنوان نماینده ایران انجام می‌شود. چراکه طبق قانون اسکار لازم است آثار حداقل به مدت یک هفته اکران عمومی شده باشند.

وی درباره حضور عوامل فیلم سینمایی «درخت گردو» در این اکران گفت: برای حضور عوامل فیلم هم علی‌رغم محدودیت‌های کرونایی آمادگی کامل داریم و مردم کردستان از این حضور استقبال خواهند کرد. همچنین موسسه بهمن سبز این اطمینان خاطر را می‌دهد که پروتکل‌های بهداشتی به شکل کامل در این سینما و سایر سینماهای خود مطابق دستورالعمل‌ها در حال اجراست و مخاطبان می‌توانند با خیال راحت به تماشای این فیلم انسان‌دوستانه بنشینند.

مرادی در پایان عنوان کرد: مردم فرهیخته و سینمادوست کردستان را دعوت می‌کنم از این فرصت به وجود آمده در همکاری عوامل این فیلم با بهمن سبز استفاده کنند و به تماشای این اثر دوست داشتنی که یکی از تراژدی‌های تاریخ معاصر ما و ماجرای ظلم بزرگ رژیم بعث به مردم مظلوم سردشت است، بنشینند و به نوعی خاطرات گذشته خود را مرور کنند. تعداد سالن و صندلی اختصاص یافته به گونه‌ای هست که امکان حضور با فاصله برای مخاطبان فراهم شود.

مهران مدیری، پیمان معادی، مینا ساداتی، مینو شریفی و… در فیلم سینمایی «درخت گردو» ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه داستان این فیلم به تهیه کنندگی سیدمصطفی احمدی آمده است: «سردشت بمباران شیمیایی شده، شهر گرفتار فاجعه شده، قادر باید خانواده‌اش را نجات دهد».

محمدحسین مهدویان سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و پیمان معادی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای این فیلم از آن خود کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.