سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»؛

یادنامه «رسول» منتشر شد

خانواده رسول ملاقلی پور در افتتاحیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»

سینماپرس: یادنامه «رسول» به مناسبت برگزاری جشنواره فیلم «مقاومت» منتشر شد.

به گزارش سینماپرس، یادنامه «رسول» به مناسبت برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» منتشر شد. این یادنامه در ۶۴ صفحه به کوشش انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و به مناسبت برگزاری نخستین دوره اهدای جایزه «نشان رسول» به دبیری پرویز فارسیجایی با هدف بررسی جایگاه رسول ملاقلی‌پور در سینمای انقلاب و دفاع مقدس و تبیین دستاوردهای خلاقانه او تهیه شده است.

یادداشت‌هایی از جمشید هاشم‌پور، فرهاد اصلانی، فرهاد قائمیان و گفتگو با فرهاد صبا، تورج منصوری، محسن علی اکبری، نظرسنجی از منتقدان و نویسندگان سینمایی درباره بهترین فیلم کارنامه ملاقلی‌پور، نشانه شناسی «سفر به چزابه» بعد از بیست و پنج سال (گفتگوی علیرضا قاسم خان و مسعود کرامتی)، بررسی «مزرعه پدری» از منظر نشانه شناسی مکان و … در این یادنامه منتشر شده است.

سیداحد میکائیل‌زاده سردبیر این یادنامه و محدثه واعظی پور دبیر تحریریه آن است. سیدرضا صائمی، سجاد صداقت، محمد هاشمی، سمیه علی‌پور، آرش فهیم، ایزد مهرآفرین، سیدرضا اورنگ، سعید مروتی و محمدعلی حیدری هیات تحریریه این ویژه نامه هستند.

یادنامه «رسول» در آیین افتتاحیه جشنواره فیلم «مقاومت» با حضور حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، محمدیاشار نادری مدیر عامل بنیاد «روایت فتح» و مهدی عظیمی میرآبادی دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت رونمایی شد. همسر زنده یاد ملاقلی‌پور و علی فرزند این کارگردان هم در این مراسم حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.