یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

به کارگردانی ابوالفضل توکلی؛

رونمایی از مستند پرتره «قصه آرشاک» می‌شود

قصه آرشاک

سینماپرس: مراسم پاسداشت آرشاک قوکاسیان دوبلور پیشکسوت ایرانی و رونمایی از مستند «قصه آرشاک» ششم مهر برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، «قصه آرشاک» مستند پرتره آرشاک قوکاسیان از تولیدات جدید شبکه مستند سیما یکشنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸ تا ۲۰ با حضور مدیر شبکه مستند سیما و جمعی از هنرمندان عرصه دوبله و دوستداران فرهنگ در شهرک غرب، بلوار ایران‌ زمین شمالی، فرهنگسرای ابن‌سینا رونمایی می‌شود.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی در ۵۷ دقیقه به جنبه‌های مختلفی از زندگی کاری آرشاک قوکاسیان می‌پردازد.

توکلی درباره این مستند گفت: قوکاسیان زاده ۶ مهر ۱۳۲۳، گوینده و دوبلور ایرانی در فاصله سال‌های ۱۳۳۹ تا اوایل سال ۶۲ به جای شخصیت‌های جوان در بسیاری از فیلم‌های سینمایی و سریال‌های ایرانی و خارجی گویندگی کرده‌ است. او سپس به کانادا مهاجرت می کند و سال ۸۷ به دنیای دوبله بازمی گردد.

وی افزود: از مهمترین کارهای قوکاسیان می توان به «اسب جنگی» ساخته استیون اسپیلبرگ اشاره کرد که بعد از بازگشتش به ایران انجام گرفته است.

این کارگردان عنوان کرد: در «قصه آرشاک»   قوکاسیان درباره ورودش به دوبله، اینکه چرا مهاجرت کرد و سال هایی که در کانادا بود چه بر او گذشت و  همچنین اینکه چه شد به ایران بازگشت، صحبت خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.