یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳

سخنگو و دبیر انجمن سینماداران کشور:

فیلم‌هایی که در حال حاضر روی پرده سینماها هستند، در شرایط عادی هم فروش خوبی نداشتند!

محمدرضا صابری

محمدرضا صابری دبیر انجمن سینماداران با انتقاد از فرآیند اطلاع‌رسانی درباره فعالیت سینماها در نبود فیلم‌های پرفروش، تأکید کرد مردم هنوز نمی‌دانند سینماهای کشور باز هستند!

به گزارش سینماپرس، محمدرضا صابری سخنگو و دبیر انجمن سینماداران کشور در گفتگو با مهر، درباره آخرین وضعیت سینماهای کشور در دوران کرونا با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ فیلم پرمخاطبی روی پرده سینماها نیست که بتواند در جذب مخاطب موفق باشد، گفت: در حال حاضر تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شرایط مناسبی برای سینماها فراهم کنیم، به همین دلیل جلساتی را با حضور سازمان سینمایی، انجمن سینماداران، پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان برگزار کردیم تا بلکه راه‌حل مناسبی را برای رونق سینماها پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که اگر سازمان سینمایی می‌خواهد چراغ‌های سینماها روشن بماند، باید شرایط مناسب برای اکران چند فیلم خوب را فراهم کند. با توجه به اینکه در دوران کرونا ۲ فیلم خوب اکران شد که متاسفانه به دلیل شرایط فروش خوبی نداشت، سازمان سینمایی باید برای اکران فیلم‌های جدید که می‌تواند پرفروش باشد، یک ضمانت در نظر بگیرد.

دبیر انجمن سینماداران تاکید کرد: تنها راهی که می‌توان سینماها را بار دیگر احیا کرد، اکران چند فیلم خوب و پرفروش است.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های سینما

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلاتی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم این است که مردم نمی‌دانند سینماها باز هستند و هیچ اطلاع رسانی دقیقی نیز در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

صابری توضیح داد: فیلم‌هایی که در حال حاضر روی پرده سینماها هستند در شرایط عادی نیز فروش خوبی نداشتند.

سخنگوی انجمن سینماداران تاکید کرد: اگر چند فیلم خوب با گارانتی سازمان سینمایی اکران شود می‌توانیم تولید، توزیع و اکران را زنده نگهداریم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آماده بودن چندین سالن و پردیس سینمایی برای بهره‌برداری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یکی از مدرن‌ترین سالن‌های خاورمیانه و یکی از بزرگترین پردیس‌های سینمایی کشور در بازار دوم نازی‌آباد آماده بهره‌برداری است اما فیلمی نیست که بخواهیم آن را افتتاح کنیم!

صابری در پایان گفت: تاکید می‌کنم که سینماها تمام پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت می‌کنند و تبدیل به یک جای امن برای مخاطبان شده اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.