شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶

رضا بنفشه خواه:

متاسفانه قراردادهایی که بین تهیه کننده و بازیگر امضا می شود چندان قابل پیگیری نیست

رضا بنفشه خواه

سینماپرس: بازیگر فیلم سینمایی «اجاره نشین‌ها» گفت: دستمزدهای هرچند کم هم به موقع پرداخت نمی‌شود و من به عنوان بازیگر باید برای دریافت هزینه به دنبال تهیه کننده بدوم، به همین دلیل ترجیح می‌دهم هم به خاطر کرونا و هم به خاطر شرایط مالی بازی نکنم.

به گزارش سینماپرس، رضا بنفشه خواه در گفت‌وگو با میزان، پیرامون فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: من مثل همیشه بسیار کم کار هستم، شرایط به نحوی شده که دیگر نمی توان سر پروژه خاصی رفت، کرونا تمامی معادلات را بر هم زده و بسیاری از تولیدات هم متوقف شده اند.  وی در همین راستا ادامه داد: متاسفانه شرایط بیماری کرونا تمامی کشور را با خود درگیر کرده است، نمی توان در این زمینه دنبال مقصر بود، شرایطی است که تمام دنیا با آن دست و پنجه نرم می کند، به همین دلیل پیشنهادات بازی هم به مراتب کم شده است.

بازیگر فیلم سینمایی «اجاره نشین‌ها» دلیل دیگر دوری خود از بازیگری را اینگونه توصیف کرد: این روزها برای بازی در نقش های کوتاه با پیشکسوتان تماس می گیرند، نقش هایی که نبودشان هم تاثیری در اثر نمی گذارد و بودنشان هم امتیاز مثبتی برای کار نخواهد بود.  

وی در همین رابطه اذعان کرد: از سویی دستمزد بازیگران به خوبی پرداخت نمی شود، برای یک نقش می خواهند دستمزد چند سال پیش را به من بدهند، بعد از طرفی دستمزد هرچند کم هم به موقع پرداخت نمی شود و من به عنوان بازیگر باید برای دریافت هزینه به دنبال تهیه کننده بدوم، به همین دلیل ترجیح می دهم هم به خاطر کرونا و هم به خاطر شرایط مالی بازی نکنم.  

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون قرارداد بازیگران را کم مایه خواند و اضافه کرد: متاسفانه قراردادهایی که بین تهیه کننده و بازیگر امضا می شود چندان قابل پیگیری نیست و حتی اگر بازیگری دستمزدش را نگیرد با توسل به آن قرارداد به هیچ جایی نمی رسد. خود من بارها تجربه این اتفاقات را داشته ام و به همین خاطر می گویم قرارداد بازیگران به نوعی کاربردی نیست.  

بنفشه خواه با اشاره وضعیت بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: شرایط برای همه ما سخت است، بسیاری از بازیگران پیشکسوت وضعیت ناگواری را بعد از ماه ها تعطیلی تولیدات تجربه می کنند، امیدوارم همه ما با حس مسئولیت پذیری در جامعه قدم برداریم و با انجام نکات بهداشتی باعث شویم تا این بیماری هرچه زودتر از سرمزین ما خداحافظی کند.  

وی در همین راستا خاطرنشان کرد: شاید راه اصلی دور شدن از وضعیت فعلی کرونا فقط و فقط رعایت کردن نکات بهداشتی توسط خودمان باشد زیرا تا وقتی که چرخه انتقال کمرنگ نشده باشد نمی توان به آینده ریشه کن شدن بیماری امید چندانی داشت.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.