یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۶

داریوش ارجمند:

برای ساختن آثار دینی باید شعور دینی پیدا کنیم

نشست خبری فیلم سینمایی «روز بلوا»؛ داریوش ارجمند

سینماپرس: داریوش ارجمند، با اشاره به اینکه ساخت کارهای دینی در عرصه سینما و تلویزیون باید همراه با تفکر قوی باشد، گفت: هنر بهترین ابزار برای‌ ترویج سیره رضوی است؛ همواره گفته‌ام که زندگی خود را مدیون برکت وجود امام رضا(ع) هستم.

به گزارش سینماپرس، داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با اشاره به ارادت قلبی خود به علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و خواهر بزرگوار آن امام همام، حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: بنده ارادتمند هر دو این بزرگواران هستم، همه ایام برای من ایام کرامت است، البته خوب است که در این ایام به‌طور ویژه از این دو حضرت یاد کنیم اما برای من همه روزها به‌خاطر وجود نازنین این خواهر و برادر روز کرامت و بزرگواری است.
وی افزود: سینما، هنر و موسیقی ابزارهای خوبی برای‌ ترویج سیره رضوی و به‌خصوص مفاهیمی ‌مثل کرامت هستند اما همه این مولفه‌ها انگیزه می‌خواهد و تا وقتی که هنرمندان انگیزه برای کار کردن نداشته باشند، نمی‌توانند از این ابزار تأثیرگذاری استفاده کنند.
بازیگر سریال امام علی‌(ع) با بیان اینکه فاخرتر از دین چیزی در این دنیا وجود ندارد، تصریح کرد: پس اگر قرار است کار دینی ساخته شود باید با آن اندیشه و شعور ساخته شود. برای ساختن آثار دینی باید شعور دینی پیدا کنیم. در حوزه موسیقی نیز همین مسئله صدق می‌کند؛ ما درگذشته مداحانی مثل مرحوم موذن‌زاده اردبیلی یا مثلا مرحوم کوثری، مداح امام‌(ره) داشتیم که یگانه بودند، باید ببینیم آنها چه می‌کردند که تا این اندازه ماندگار شدند.
وی افزود: هر اتفاقی در زندگی من افتاده و هر موفقیتی که به دست آوردم همگی به برکت وجود و حضور حضرت رضا(ع) بوده و بنده زندگی‌ام را مدیون این حضرت و خواهر بزرگوارشان هستم. این حرف را درکنار گنبد امام رضا(ع) در یک برنامه تلویزیونی هم گفتم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.