دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

آشفتگی در آرایش دستگاه‌های فرهنگی فراتر از حوزه اختیارات بنده است/شورای عالی فرهنگ کشور چهار ماه است که تشکیل نشده!

حجت‌الاسلام محمد قمی

رئیس سازمان تبلیغات در نامه‌ای به رئیس مجلس تصریح کرد: آشفتگی در آرایش دستگاه‌های فرهنگی و بارهای به زمین مانده تا کسری بودجه و عدم تناسب امکانات با وظایف، فراتر از حوزه اختیارات بنده به‌عنوان مسئول سازمان تبلیغات است.

به گزارش سینماپرس، علی کریمی ‌فیروزجایی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی  یکشنبه پارلمان پیام محمد قمی‌ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به رئیس مجلس را قرائت کرد.
متن این نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
ضمن تشکر، جسارتاً همه مواردی که محضر نمایندگان محترم عرضه داشتم، اعم از آشفتگی در آرایش دستگاه‌های فرهنگی و بارهای به زمین مانده تا کسری بودجه و عدم تناسب امکانات با وظایف فراتر از حوزه اختیارات بنده به‌عنوان مسئول سازمان تبلیغات بوده یا به دیگر مراکز باز می‌گردد، لذا دست یاری به سمت مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نهاد تقنین دراز می‌کنم.

این در حالی بود که حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشست علنی  یکشنبه ۲۵ خردادماه ۹۹ در جریان ارائه گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پارلمان اظهار داشت: درباره مظلومیت فرهنگ باید بگویم در شهریورماه سال ۸۶ جلسه هیأت دولت بعد از گزارش آقای احمدی‌نژاد، رهبری فرمودند فرهنگ حقیقتا مظلوم است.

وی افزود: رهبری شواهد و ادله‌ای آوردند که یکی از آن‌ها این بود که در گزارش رئیس‌جمهور مجال گزارش دادن درباره فرهنگ نشد و در این رابطه باید بگویم هر دلسوزی این استقبال پرشور نمایندگان مجلس برای عضویت در کمسیون فرهنگی را ببینید یاد مظلومیت فرهنگ می‌افتد.

وی گفت: شورای عالی فرهنگ کشور چهار ماه است که تشکیل نشده، شورای عالی فضای مجازی نیز تشکیل نمی‌شود. برای سند مهندسی فرهنگ کشوربه دستور مقام معظم رهبری بیش از ۴۰ جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را به خود اختصاص می‌دهد و بعد از چند سال کش و قوس تصویب می‌شود و پنج شش سال سند شورا که باید در سبد اولویت‌ها می‌بود عملا روی زمین ماند و هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی در هیمن رابطه خاطرشان کرد: کل بودجه فرهنگی کشور زیر نیم درصد مجموعه بودجه کشور است، یعنی بودجه ساخت بیش از ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه.

وی ادامه داد: از مظلومیت فرهنگ یک قدم جلوتر همین اندک بودجه دستگاه‌های فرهنگی است که با شلختگی و تشتت دستگاه‌های فرهنگی، روشن نبودن شرح وظایف بارهای بزرگ روی زمین مانده مواجه هستیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.