سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

جدیدترین نتایج نظرسنجی‌ در دوران پسا کرونا؛

خسارت کرونا به گیشه‌ سینمای جهان

ویروس کرونا

سینماپرس: نتایج نظرسنجی‌های جدید در غرب نشان می‌دهد تنها درصد پایینی از افراد با وجود خطر گسترش و انتقال ویروس کرونا، سالن‌های سینما را برای تماشای فیلم انتخاب خواهند کرد.

به گزارش سینماپرس، شیوع کرونا دنیای فیلم و فیلمسازی را نیز چون دیگر صنایع با بحران و بلاتکلیفی روبه‌رو کرد. تصویربرداری‌ها متوقف شد، جشنواره‌های فیلم لغو شده یا به تعویق افتادند و سالن‌های سینما و تئاتر در بیشتر کشورهای جهان تعطیل شدند. تعطیلی سینماها میلیاردها دلار به گیشه جهانی خسارت زد.

به گزارش ورایتی، در یک نظرسنجی جدید که در کشور آمریکا انجام شد، ۷۰ درصد از جامعه آماری از بین دو گزینه تماشای فیلم‌های جدید در سینما یا تماشای نسخه دیجیتال آن‌ها در خانه، گزینه دوم را انتخاب کردند و تنها ۱۳ درصد از آن‌ها سینما را به خانه ترجیح دادند.

جد پرسال (Jed Pearsall) مدیرمسئول دوماهنامه پرفورمنس ریسرچ (Performance Research) در این باره می‌گوید: به محض این که بازگشایی‌های تدریجی در آمریکا آغاز شد، چرخشی به سمت احتیاط بیشتر صورت گرفت و بیشتر مردم آمریکا به صراحت اعلام کردند که هنوز وقت حضور و شرکت در رویدادهای عمومی شلوغ نرسیده است.

تحقیقی که در ماه مه در مورد استقبال تماشاگران از تولیدات تئاتر در آمریکا انجام شد نیز نشان داد که ۵۱ درصد از مردم حتی پس از آن که اعلام شود خطری وجود ندارد، چند ماهی را از تماشای اجراهای تئاتر در منطقه برادوی نیویورک خودداری خواهند کرد و ۱۶ درصد اعلام کردند که ممکن است دیگر هیچوقت به تماشای تئاتر نروند.

نتایج یک نظرسنجی سراسری که به کمک سالن‌های تئاتر و نمایشگاه‌های هنری در انگلستان انجام شد، نشان داد تنها ۱۹ درصد از مردم این کشور از بازشدن سالن‌های تئاتر و سینما در روزگار کرونا استقبال خواهند کرد. از این ۱۹ درصد، ۲۶ درصد زیر ۳۵ سال و ۱۴ درصد بالای ۶۵ سال سن داشتند.

در این پژوهش که از ۱۶ آوریل تا ۶ مه (۲۸ فروردین تا ۱۷ اردیبهشت ۹۹) بر روی یک جامعه آماری ۸۶ هزار نفری انجام شد، نشان داد که اگرچه ۹۳ درصد از مردم دلتنگ سینما و تئاتر رفتن هستند اما تنها ۱۷ درصد از آن‌ها برای نمایش‌های برنامه‌ریزی شده برای پس از بازگشایی‌ها،  بلیت خریداری کرده‌اند.     

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.