جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۴

رئیس مرکز سیمای استان‌های صداوسیما خبر داد؛

مذاکره برای ساخت سریالی در مورد «دانشمند هسته‌ای»

انرژی هسته ای

سینماپرس: تلویزیون قرار است سریالی برای شهید مجید شهریاری دانشمند هسته‌ای بسازد و "سنجرخان" را هم تا قبل از پایان ماه رمضان وارد پیش‌تولید کند.

به گزارش سینماپرس، تلویزیون قرار است سریالی را برای شهید دانشمند هسته‌ای، مجید شهریاری بسازد؛ رئیس مرکز سیمای استان‌های صداوسیما از شروع تولید در زنجان خبر داد.

او به تسنیم،   گفت: سریال شهید شهریاری جزو دغدغه‌های ما بوده و مدت‌ها قبل به این فکر افتادیم که سریالی برای پاسداشت از این شهید بزرگوار بسازیم. این سریال ۳۰ قسمتی در مرکز صداوسیمای زنجان تولید خواهد شد و مذاکراتی با کارگردان و تهیه‌کننده کرده‌ایم که هنوز قطعی نشده و تا پایان ماه مبارک رمضان تکلیف آن روشن می‌شود و تولید را شروع خواهیم کرد.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها درباره علت عدم پخش سریال "مرثیه" در شب‌های قدر شبکه یک سیما، تأکید کرد: بدلیل افزایش تعداد قسمت‌های این سریال تلویزیونی که به ۸ قسمت رسید باکس شبکه به هم می‌خورد به همین خاطر "به وقت صبح" جایگزین شد. سریالی که پخش آن در شب‌های قدر مناسب‌ است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در ایام رحلت امام خمینی(ره)، "مرثیه" روی آنتن خواهد رفت، توضیح داد: به دلیل ۸ قسمته بودن "مرثیه"، پخش آن در هفته نیروی انتظامی مناسب‌تر است. هنوز هم زمان پخش این سریال قطعی نشده و شاید به مناسبتی دیگر موکول شد.

* سریال "مرثیه" به کارگردانی بهادر اسدی در شرایط کرونایی ساخته شده و سریالی به روز در خصوص پلیس و یگان‌ویژه و مواردی مثل توبه و بخشش است. داستان این سریال درباره دو دوست است. اصلان و رضا دوستان دوران جوانی و رقبای کشتی چوخه بوده‌اند که دست روزگار مسیر آنها را از یکدیگر جدا کرده است.

رضا پلیس شده و اصلان به کارهای خلاف کشیده شده است. چهار سال قبل رضا موفق به دستگیری اصلان می‌شود. امروز؛ اصلان از زندان آزاد شده و در شب نوزدهم ماه رمضان که همه چیز تحت تاثیر شرایط ویژه کرونا قرار دارد قصد انجام آخرین کارش و توبه کردن را دارد که با زده شدن رد آنها توسط یکی از افراد رضا تمام برنامه‌ریزی‌ها بهم ریخته؛ رضا و اصلان مجدد مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و این داستان ادامه دارد...

در این سریال رویا میرعلمی، مریم مومن، بهرنگ علوی، علی انصاریان و ... به ایفای نقش پرداختند.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها در این گفت‌وگو ابراز امیدواری کرده که در صورت مهیا بودن شرایط کارگردان و بقیه موارد، تا قبل از پایان ماه مبارک رمضان پیش تولید سریال "سنجرخان" را آغاز کنند و هرچه زودتر این مجموعه تلویزیونی تعیین تکلیف و جلوی دوربین برود.

نظرات

  • علی ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۵:۲۷
    0 0
    سلام تجربه نشون داده که تولیدات مراکز استانی از کیفیت ساخت و بازی پایینی برخوردار هستند.... چرا موضوعات و شخصیت های مهم کشورمان را با آثار ضعیف معرفی میکنیم؟

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.