دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری:

هر زمان که ابلاغ کنند ما هم آمادگی داریم که سالن ها را باز کنیم

کوروش زارعی

سینماپرس: مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری عنوان کرد: پرداختن به زندگی و اولویت های سردار حاج قاسم سلیمانی جزو اولویت های ما در حوزه هنری است و آن را رها نخواهیم کرد. بنا داریم براساس فرمایش رهبر انقلاب به «مکتب سلیمانی» بپردازیم.

به گزارش سینماپرس، فراخوان تولید سراسری تئاتر آپارتمانی در قرنطینه (تئاترمان) به تازگی از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای تداوم تولید و ارائه‌ محصولات فرهنگی و هنری در عرصه هنرهای نمایشی در روزهای قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا منتشر شده است.

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری درباره این فراخوان در گفت وگو با فارس عنوان کرد: دبیر این جشنواره محمود صابری از دوستان همکار داخلی ما در حوزه هنری هستند.

وی در ادامه افزود: درحال حاضر هنرمندان مشغول ارسال متن برای این فراخوان هستند. ما برای این فراخوان اعلام کردیم که فقط متن بفرستند یعنی کار آماده نکنند تا بعد از تأیید متون به کار بپردازند چرا که می خواستیم فضا را مدیریت کنیم و بر موضوع کنترل داشته باشیم تا بعدا حواشی ایجاد نشود و هنرمندان هم انرژی زیاد نگذارند و یک مرتبه کارشان تأیید نشود.

وی در پاسخ به این سوال که دغدغه شان از طرح یکی از موضوعات درباره زندگی حاج قاسم سلیمانی چه بوده، گفت: بهرحال حاج قاسم جزو اولویت های ما است و آن را رها نخواهیم کرد و مرتب براساس فرمایش رهبر که مطرح کردند «مکتب سلیمانی» ما در حوزه هنری وظیفه خود می بینیم که درباره او کار کنیم هرچند شاید برای هنرمندان اکنون قدری سخت باشد اما بهرحال به تدریج درباره تهیه متن درباره او فعال خواهند شد.

زارعی اظهار داشت: در حال حاضر ۵ نمایشنامه کوتاه با موضوع حاج قاسم سلیمانی نشوته شده که در مراحل چاپ هستند. تمایل داشتیم در هفته هنر انقلاب آنها را چاپ کنیم اما به کرونا خوردیم ولی حتم بعد از این شرایط از این آثار در موقعیت و زمان مناسب رونمایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه این روزها مشغول همین فراخوان تئارمان، جشنواره نقشا و شاهنامه خوانی و فراخوان جشنواره گلدسته ها هستند، درباره بازگشایی سالن های تئاتر گفت: هر زمان که ستاد کرونا و وزارت بهداشت ابلاغ کنند ما هم آمادگی داریم که سالن ها را باز کنیم.

زارعی اظهار داشت: ما فراخوان هم برای اجراهای آتی دادیم، یک مجموعه دوستان کارهایشان را برای اجرا آماده کرده اند و ما هم منتظر بهبود شرایط هستیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.