یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱

ملاقات با مسلمانان جدید آمریکایی لاتین؛

«مسلمانان جدید» در قاب هیسپان تی وی

برنامه «مسلمانان جدید»

سینماپرس: برنامه «مسلمانان جدید» با محوریت یک دختر تازه مسلمان از آمریکای لاتین پخش می شود.

به گزارش سینماپرس، در این قسمت از برنامه «مسلمانان جدید» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی، با مسلمانان جدید آمریکایی لاتین ملاقات خواهیم کرد که به نوعی اسلام را شناخته اند.

برنامه «مسلمانان جدید» شامل داستان ها و تجربیاتی از مسلمانانی است که اخیرا به دین اسلام گرویده‌اند و آنها را برای مخاطب بازگو می کنند. همچنین در این برنامه، تغییری را که اسلام در زندگی شخصی و اجتماعی آنها ایجاد کرده است، مورد بررسی قرار می دهیم.

در این قسمت، سارا سولانو، ۱۹ ساله، دانشجوی حقوق از کاستاریکا از تجربیات خود در این مسیر می گوید.

خانواده وی تمامی قوانین دین مسیحیت را به جا می آوردند. سارا از کودکی با انجام فرایض دینی آشنا بوده و به همراه خانواده تمام واجبات را به جا می آورد. پدربزرگ سارا اصالتا فلسطینی بود و یکی از دلایل مسلمان شدنش به دلیل وجود همین ریشه است. کم کم در اینترنت با مسلمانان بیش تری آشنا شد و در مورد اسلام تحقیقات بیش تری کرد. بعد از یافتن مسجدی در شهر خودش با آموزه های حقیقی دین و قرآن آشنا شد. خانواده سارا با مسلمان شدن او مخالفت می کردند اما او پس از ۶ ماه دین خود را تغییر داد.

جمعیت مسلمانان در آمریکای لاتین گسترده است. بیشتر مسلمانان آمریکای لاتین در مراکز بزرگ شهری زندگی می کنند و موفق به ایجاد مراکز و مساجد مهم در بسیاری از شهرها شده اند.

برنامه «مسلمانان جدید» کاری از واحد برنامه‌های شبکه هیسپان تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان، روزهای دوشنبه ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن سه شنبه ساعت ۹ صبح و چهارشنبه ساعت ۲:۳۰ بامداد روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.