دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

سیمرغ‌داران ۹۷ در «فجر ۳۸»؛

پنج فیلم و چهار شانس برای «سیمرغ»

ایمان کرمیان

سینماپرس: ایمان کرمیان با اشاره به اینکه با ۴ فیلم سینمایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد تاکید کرد معمولا پروژه‌های سخت را می‌پذیرم.

به گزارش سینماپرس، ایمان کرمیان که سیمرغ بهترین جلوه‌های ویژه میدانی را برای فیلم «ماجرای نیم روز: رد خون» در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده بود، درباره آثاری که با آن به رقابت با آثار حاضر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر می‌رود به مهر گفت: در این دوره از جشنواره فیلم فجر با ۵ فیلم سینمایی حضور دارم که شامل «درخت گردو» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی، «خوب، بد جلف: ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی و «آتابای» به کارگردانی نیکی کریمی در بخش سودای سیمرغ و «لباس شخصی» به کارگردانی امیرعباس ربیعی در نگاه نو می‌شود.

وی بیان کرد: هرکدام از این آثار می‌توانند در نوع خود یک کار متفاوت باشند، در بین این فیلم‌ها «خورشید» یک کار نو به‌شمار می‌رود و جلوه‌های ویژه میدانی آن نسبت به دیگر آثاری که چه خودم و چه دیگران انجام داده‌اند، متفاوت است.

این مدیر جلوه‌های ویژه میدانی توضیح داد: جلوه‌های ویژه میدانی «خوب، بد، جلف: ارتش سری» چندین شلیک و درگیری داشت که انجام شد، «درخت گردو» نیز که پس زمینه جنگ را دارد اما مستقیم به جنگ نمی‌پردازد، این هم جلوه‌های ویژه میدانی خاص خود را داشت.

وی تاکید کرد: معمولا بخش جلوه‌های ویژه میدانی کار سختی است و هیچ‌گاه نمی‌توان گفت کدام یک سخت‌تر است. باید بگویم فیلم‌هایی که در آن کار می‌کنم را دوست دارم و اگر از یک کار خوشم نیاید آن را نمی‌پذیرم. البته پروژهایی که جلوه‌های ویژه میدانی سخت تری دارند را بیشتر دوست دارم و آن را می‌پذیرم.

مدیرجلوه‌های ویژه میدانی «رد خون» توضیح داد: یکی از مهمترین مشکلات ما در حوزه جلوه‌های ویژه میدانی نبود امکانات مناسب است، معمولا این بخش در سینمای ایران چندان جدی گرفته نمی‌شود، البته کارگردان و نویسنده یک فیلم به این بخش توجه می‌کند، اما در حوزه تولید، ابراز و تجهیزات مناسبی در اختیار نمی‌گذارند و حرفی که می‌زنند این است که با همین تجهیزات یک کاری بکنید.

کرمیان در پایان گفت: برای ارائه یک کار خوب در حوزه جلوه‌های ویژه میدانی باید امکانات و تجهیزات مناسبی داشته باشد، این روزها تکنولوژی جزو ملزومات سینمای ایران است. زمانی که امکانات مناسب در اختیار نباشد و مجبور باشیم که به شکل سنتی کار کنیم، نتیجه دلخواهی نمی‌گیرید.

از میان ۵ فیلم کرمیان در جشنواره سی‌وهشتم، چهار فیلم حاضر در بخش سودای سیمرغ شانس شکار جایزه بهترین جلوه‌های ویژه میدانی را دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.