شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

فیلمی پرحاشیه در جشنواره فیلم فجر۳۸؛

«خروج» با نگاهی انتقادی نسبت به وضعیت کنونی جامعه

فیلم سینمایی خروج

سینماپرس: فیلم سینمایی «خروج» جدیدترین اثر ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فیلم فجر، با وجودی که دیده نشده، اما حاشیه ساز است و انتظار برای دیدن آن را بین مخاطبان می‌توان حس کرد.

به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد است که در بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نمایش داده می‌شود.

فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی ها، جهانگیر الماسی، گیتی قاسمی، محمدرضا شریفی نیا، مهدی فقیه، سام قریبیان، محمد فیلی، آتش تقی پور، اکبر رحمتی، فرزاد حسنی، رامین پور ایمان و محسن صادقی نسب در این فیلم سینمایی به ایفای نقش می‌پردازند.

فیلمی چالش برانگیز در جشنواره فیلم فجر

«خروج» روایتگر مشکلات معیشتی کشاورزان و شرایط خاص اقتصادی مردم محروم کشور است.

فیلم‌های حاتمی کیا از زمان دریافت پروانه ساخت تا پایان اکران، همیشه پروسه‌ای حاشیه دار و پر سرو صدا داشته تا جایی که مخالفان او نیز تمرکز خاصی روی آثارش دارند.

فیلم سینمایی «خروج» نیز با وجودی که دیده نشده، اما حاشیه ساز است و انتظار برای دیدن آن را بین مخاطبان می‌توان حس کرد.

فیلمی چالش برانگیز در جشنواره فیلم فجر

از سویی با نگاهی به خلاصه داستان و روایت‌های مختلفی که در مورد آن وجود دارد، به نظر می‌رسد در جشنواره با حاشیه هایی همراه باشد، چون گفته‌ها حاکی از نگاه انتقادی آن نسبت به وضعیت کنونی جامعه است.

آخرین حضورحاتمی کیا در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با فیلم سینمایی «بادیگارد» بود.

نظرات

  • اصغر فرهادی مثلا! ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۵
    0 0
    به وقت شام نبود استاد؟! زشته این جور بی اطلاعی...
  • محمدرضاقدم ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۶:۲۲
    0 0
    حتما اطلاعات شما کافی است اما از عمد می خواهید خود سانسوری کنید می دانید اقای حاتمی کیا این فیلمنامه را در دوره قبل از دوره فعلی نوشته و ساخته نشده به دلایلی اما وقتی سیل فروردین ماه به اراضی کشاورزان اسیب می رساند ایشان فضا را باز تر می بینند و با یک بازنویسی فیلمبرداری را شروع می کنند در دوره مورد عنایت شما هم بسیار اتفاق تلخ برای کشاورزان افتاد که اقای حاتمی کیا این فیلمنامه را نوشتند اما فشارهایی نگذاشت ساخته شود اکنون علاوه بر ساخته شدن در بخش رقابتی جشنواره هم پذیرفته شده .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.