سه‌شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷

محسن محسنی‌نسب مطرح کرد؛

برای تولیدات میهنی با محوریت سردار سراغ افراد کارکشته سینمای جنگ برویم

محسن محسنی نسب

سینماپرس: محسن محسنی‌نسب کارگردان سینماگفت: ما عقبه سینمای دفاع مقدس را داریم پس لازم نیست از صفر شروع کنیم و کافی است اندکی به خود زحمت دهیم و برای تولیدات میهنی با محوریت سردار سراغ افرادی برویم که کارکشته سینمای جنگ هستند.

به گزارش سینماپرس، محسن محسنی‌نسب کارگردان سینما با بیان این مطلب گفت: سردار قاسم سلیمانی به ما امنیت و آسایش داد و تا وقتی که زنده‌ایم و حتی پس از مرگ‌مان هم باید قدردان شهید سلیمانی باشیم که به ما امنیت و آسایش را هدیه کرد. اگر سردارانی همچون سردار سلیمانی نبودند معلوم نبود که چه بر سر ما می‌آمد، پس قدردان باشیم.

کارگردان «شیرهای جوان» افزود: کشورهایی که حتی یک قهرمان و اسطوره همچون سردار سلیمانی ندارند می‌کوشند با تاریخ‌سازی‌های جعلی و کاملاً دروغی برای خودشان اسطوره ایجاد کنند ولی ما کلاً آن قدر قهرمان و اسطوره داشته‌ایم که انگاری تا زنده‌اند قدرشان را نمی‌دانیم و تازه بعد از شهادت است که یادمان می‌افتد قدردان‌شان باشیم.

محسنی‌نسب درباره وظیفه سینما و تلویزیون و کلاً هنرهای نمایشی نسبت به سرداران قهرمان بیان داشت: وظیفه هنر متعهد جز این نیست که قدردان ویژگی‌های امثال حاج‌قاسم سلیمانی باشد، البته تولید محصول هنری متعهد درباره سردار خیلی متفاوت است با کاسبکاری به نام سردار. سینما و تلویزیون و تئاتر و حتی موسیقی و هنرهای تجسمی ما در چنین آوردگاه‌هایی است که محک حسابی می‌خورد و می‌تواند خودی نشان دهد.

کارگردان «یاس‌های وحشی» و «یورش» خاطرنشان ساخت: ما عقبه سینمای دفاع مقدس را داریم پس لازم نیست از صفر شروع کنیم و کافی است اندکی به خود زحمت دهیم و برای تولیدات میهنی با محوریت سردار سراغ افرادی برویم که کارکشته سینمای جنگ هستند.

محسنی‌نسب افزود: با مبتدیان نمی‌توان محصولی درخور سردار خلق کرد. هم باید علقه به سردار باشد و هم توانایی و الحمدلله چنین هنرمندانی داریم و فقط باید از آن‌ها بخواهیم کمک کنند برای تولید آثار ماندگار تصویری درباره سردار.

محسن محسنی‌نسب با اشاره به سیر و سلوک سردار سلیمانی بیان داشت: سردار برای مردم و برای وطنش زندگی کرد و یکی از سینمایی‌ترین شهادت‌های تاریخ را داشت و کافی است به همان آخرین تصاویر به جا مانده از سردار بنگریم تا اوج یک فرمانده را ببینیم.

این کارگردان ۶۰ ساله با ابراز امیدواری نسبت به هوشمندی سینما و تلویزیون نسبت به سردار گفت: الان که سردار شهید شده کم نیستند افرادی که مدام از لزوم تولید محصول نمایشی با محوریت سردار می‌گویند ولی تجربه نشان داده گذشت زمان فراموشی می‌آورد و هر چه زمان بگذرد کمتر به یاد وعده‌های قبلی می‌افتیم پس برای یک بار هم که شده باید این فراموشی در گذر زمان را فراموش کنیم و مرد و مردانه برای پاسداشت هنری میراث سردار به میدان برویم.

*روزنامه جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.