سه‌شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷

دیدار شهرام کرمی با هنرمندان تئاتر استان‌‎ها؛

با مشکلات و مسائل استان‌ها در تئاتر آشنا هستم

سخنرانی شهرام کرمی در نشست خبری سومین جشنواره تئاتر شهر

سینماپرس: مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با هنرمندان تئاتر استان‌ها گفت: در دوران مسئولیت ام تقریبا به همه استان‌ها سفر کرده‌ام و با مشکلات و مسائل آن‌ها در تئاتر آشنا هستم. متاسفانه شرایط اعتباری ما در دو سال گذشته مناسب نبوده است و به تبع نتوانسته‌ایم بخشی از طرح‌هایمان را اجرایی کنیم.

به گزارش سینماپرس، شهرام کرمی شامگاه دوشنبه(۹ دی ماه) با حضور در هتل باباطاهر با هنرمندان منتخب جشنواره‌های تئاتر استانی دیدار کرد.  

وی در نشستی با حضور شرکت کنندگان چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها بیان کرد: گردهمایی هنرمندان منتخب استان‌ها در این همایش اتفاق بسیار شایسته‌ای بود. خوشحالم جشنواره‌های تئاتر در سال جاری با تمام مشکلات و کاستی‌ها در همه استان‌ها به نحو شایسته‌ای برگزار شد. اگر در سال‌های گذشته در بعضی از استان‌ها جشنواره‌های تئاتر کم و کاستی‌هایی داشت، اما امسال با تمام محدودیت‌های موجود، این جشنواره‌ها به خوبی پیش رفت. از برگزار کنندگان جشنواره‌های استانی و مدیران  کل هنرهای نمایشی آن‌ها و مشارکت هنرمندان تئاتر در استان‌ها بسیار سپاسگزارم.  
وی افزود: امسال در شش جشنواره استانی توانستم حضور یابم و به دلیل اینکه این رویدادها در بازه زمانی فشرده و حدود دو ماهه برگزار شد، امکان شرکت در همه آن‌ها را نداشتم. امیدوارم برگزاری این جشنواره‌ها به صورت پراکنده در طول سال در استان ها و مناطق مختلف برگزار شود اما در دو سال گذشته و مسئولیت ام در اداره کل هنرهای نمایشی تقریبا به همه استان‌ها سفر کرده‌ام و با مشکلات و مسائل آن‌ها در تئاتر آشنا هستم. همچنین خود کارم را از جشنواره‌های استانی شروع کرده ام و با مسائل آن‌ها آشنا هستم. متاسفانه شرایط اعتباری ما در دو سال گذشته مناسب نبوده است و به تبع نتوانسته‌ایم بخشی از طرح‌هایمان را اجرایی کنیم.  
این هنرمند با ابراز خرسندی نسبت به وضعیت تئاتر در استان‌ها گفت: مایه خوشحالی و مسرت من است که تئاتر استانی با حضور پرشور جوانان و پیشکسوتان روز به روز رونق بیشتری می‌گیرد. هیات انتخاب برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی نیز از کیفیت آثار راه یافته رضایت داشتند. این همایش به پایان رسید و انتخاب‌ها انجام شده است. باید بگویم همه آثاری که متقاضی حضور در جشنواره و منتخب جشنواره‌های استانی بوده اند، آثار درخوری هستند اما به هر حال جشنواره دارای ظرفیت محدودی است و عدم انتخاب برخی از آثار به معنای کیفیت کم آن‌ها نیست.  
وی با اشاره به طرحی برای توسعه تئاتر در ایران بیان کرد: طرح چهارسوی تئاتر ایران نیز ارائه شده است تا این همایش در سال‌های بعد با حضور تمام گروه های نمایشی استان ها برگزار شده و توسعه یابد. حتی قرار بر اجرای آن در سال جاری بود اما مشکلات مالی و اعتباری مانع از تحقق این تصمیم شد.
کرمی خطاب با حاضران گفت: به همه شما خسته نباشید می گویم و از حضور صمیمانه تان تشکر می‌کنم. امیدوارم همچنان باانگیزه و با شور و شوق برای اعتلای تئاتر تلاش کنید. از دبیر محترم جشنواره و همکاران‌مان در ستاد آن تشکر می‌کنم که تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا این رویداد شناخته شده در دوره جدید خود به طور شایسته برگزار شود.  
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.