چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۶

به کارگردانی بهروز افخمی؛

ماه رمضان ۱۳۹۹ با «رعد و برق»

بهروز افخمی در نشست تحلیلی «فرصت‌ها و تهدیدها»

سینماپرس: اواسط آبان‌ماه سریال تلویزیونی «رعد و برق» توسط بهروز افخمی در استان گلستان جلوی دوربین می‌رود.

به گزارش سینماپرس، سریال «کوچک جنگلی»، «عملیات ۱۲۵» سریال‌هایش، «روباه» و  «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» آخرین کارهای سینمایی‌اش به شمار می‌روند؛ بهروز افخمی این روزها با «کاغذ شطرنجی» به سینما و «رعد و برق» و ماجرای سیل اخیر به تلویزیون برمی‌گردد.

مصائب سیل با نام «رعد و برق» برای ماه رمضان ۱۳۹۹ شبکه پنج سیما آماده می‌شود و بهروز افخمی پیش از این به تسنیم گفته بود سریالِ «رعد و برق» روایتی از سیل اخیر است که درگیر تحقیق و نگارش آنیم و قرار است این سریال ۲۵ قسمتی را برای رمضان ۱۳۹۹ شبکه پنج سیما آماده کنیم.

حالا در آستانه شروع تصویربرداری این سریال قرار داریم که اواسط آبان‌ماه در استان گلستان کلید خواهد خورد.

افخمی در این گفت‌وگو به شهرهای هدف سیل اشاره کرد که فیلم‌های گرفته شده از حوادث سیل را مورد بررسی قرار دادند. با افرادی که در این حوادث بودند صحبت‌هایی انجام شده و فیلمنامه بر اساس تمام این تحقیقات به سرانجام می‌رسد.

او اشاره کرد: ساخت استخر در دستور کار است؛ همه شهرهایی که این اتفاق در آنجا افتاده مدنظرِ سریال «رعد و برق» است؛ از آق‌قلا و گنبد کاووس گرفته تا گرگان، گلستان، سیمین‌شهر، بندر ترکمن. در این شهرها فیلمبرداری داریم و بخش‌هایی از سریال هم به تهران اختصاص پیدا می‌کند. خرم‌آباد، پلدختر، کرمانشاه، اندیمشک، سد کرخه، اهواز، سوسنگرد، شادگان و خیلی از شهرهای دیگر مورد نظر روایت ما خواهند بود.

این کارگردان سینما و تلویزیون در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا سریال جدیدش در عین نمایشی از حوادث، فضای کمدی هم خواهد داشت، گفت: این سریال فضایی حادثه‌ای با لحن شوخ‌طبع دارد همراه با موقعیت‌های کمدی که مخاطب را درگیرِ روایتِ همه‌جانبه و جذابی می‌کند؛ کما اینکه خود سیلاب‌های اخیر هم برای خیلی‌ها بیشتر نوعی ماجراجویی بود.

سریال «رعد و برق» شبکه پنج در مایه‌های فیلم حادثه‌ای اکشن و قدری کمدی با لحظاتی تأثرآور و ترسناک ساخته می‌شود؛ به قول افخمی این سریال به فیلم‌های رابرت آلتمن شباهت خواهد داشت. زیرا داستان‌های این سریال تلویزیونی رگه‌هایی پیچیده دارد، همانطور که سیل هم به‌صورت سراسری در تمام کشور از شمال تا جنوب را درگیر کرده بود. شاید بتوان گفت ساختار داستانی این سریال به برخی از فیلم‌های فلینی و یا رابرت آلتمن شبیه است؛ از این حیث که شخصیت‌های زیاد با نقش‌های کوتاه دارد.

افخمی پیش از این هم گفته بود روی آتیلا پسیانی و عبدالرضا اکبری برای نقش‌آفرینی جدی و اصلی‌اش در سریال حساب باز کرده و حالا مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما هم این گروه بازیگری را تأیید می‌کند و می‌گوید بازیگران دیگر هم هنگام شروع معرفی خواهند شد؛ فعلاً نام این دو بازیگر جدی‌تر مطرح شده است.

داود هاشمی تهیه‌کنندگی این سریال را برعهده دارد و بهروز افخمی هم سرپرست نویسندگان و هم کارگردان این سریال تلویزیونی است.  

بهروز افخمی درباره ترکیب بازیگران به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفته بود: چون «رعد و برق» در پاییز کلید می‌خورد، زمستان تصویربرداری داریم و یک‌ماه و نیم در بهار هم این فیلمبرداری ادامه خواهد داشت، نمی‌دانیم وضعیت بازیگرانِ مورد نظرمان چطور است؛ این سریال حدوداً ۱۰ تا ۱۵ شخصیت اصلی و بیش از ۱۰۰ شخصیت فرعی با داستان‌های فرعی دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.