دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

آیا «اِبی» مجوز می‌گیرد؟!

«مطرب» نیامده حاشیه‌ساز شد

فیلم سینمایی مطرب

سینماپرس: نمایش فیلم سینمایی «مطرب» که قرار بود از چهارشنبه این هفته روی پرده سینماها برود، به تأخیر افتاد. برخی منابع از توقیف این فیلم خبر داده‌اند.

به گزارش سینماپرس، همزمان با اعلام خبر توقیف نمایش فیلم سینمایی «خانه پدری»، سایت بلیت‌فروشی سینماتیکت مدعی شد  «مطرب» هم توسط دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شده است و به تبع آن، لینک پیش‌فروش بلیت این فیلم را از روی سایت خود حذف کرد.

اما روابط عمومی فیلمیران به عنوان پخش‌کننده فیلم اعلام کرد: با احترام به تمامی مخاطبان گرامی که بلیت‌های پیش‌فروش فیلم سینمایی «مطرب» را تهیه کرده بودند، اکران این فیلم به کارگردانی مصطفی کیایی، به دلایل فنی یک هفته به تعویق افتاد. ان‌شاءالله با برطرف شدن مشکلات فنی اکران آن آغاز خواهد شد.

اما مصطفی کیایی روز گذشته با انتشار یک تصویر تبلیغاتی تحت عنوان «اطلاعیه» نوشته بود که به احترام ایام رحلت پیامبر اکرم و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا(ع) فعالیت کمپین تبلیغاتی فیلم سینمایی «مطرب»، تا پایان ایام عزاداری و تا روز سه‌شنبه متوقف خواهد شد.

باید تا هفته آینده صبر کرد و دید سرنوشت «مطرب» به کجا می‌رسد؛ آیا توقیف آن موقتی خواهد بود یا با اصلاحات بسیار همراه می‌شود؟ به ویژه اینکه داستان مطربی را ـ با شمایل ابراهیم حامدی ـ نشان می‌دهد که پس از پیروزی انقلاب، فعالیتش متوقف می‌شود و سال‌ها بعد در ترکیه روی صحنه می‌رود.

ابراهیم حامدی مشهور به «ابی» خواننده‌ لس‌آنجلسی طی سال‌های اخیر مواضع آشکاری علیه کشورمان داشته است و اخیراً نیز با پیش آمدن موضوع گل‌زنی مهدی ترابی، طی پستی اینستاگرامی به او توهین کرد.

سازندگان «مطرب» در اقلام تبلیغاتی این فیلم به ویژه در پوسترهای آن به وفور از شمایل این خواننده لس‌آنجلسی استفاده کرده‌اند.  این در حالی است که اقلام تبلیغی این فیلم هنوز از سوی سازمان سینمایی در نشانی http://cinema-org.ir/?p=filmList تأیید نشده است.

به نظر می‌رسد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به دشمنی آشکار ابراهیم حامدی با نظام جمهوری اسلامی ایران، باید دقت نظر بیشتری روی تولیدات سینمایی و ویدئویی داشته باشد و استفاده از صدا، تصویر یا گریم او را از این پس ممنوع اعلام کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.