یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

کارگردان «قصر شیرین» مطرح کرد:

خاطرات جنگی میرکریمی قصه فیلم بعدی‌ او می شود

رضا میرکریمی در جلسه شورای صنفی نمایش در خانه سینما

سینماپرس: رضا میرکریمی قصد دارد برای فیلم بعدی اش روی یک سوژه دفاع مقدسی بر اساس خاطرات خودش کار کند.

به گزارش سینماپرس، رضا میرکریمی تهیه کننده و کارگردان «قصر شیرین» که این روزها روی پرده است در بخشی از گفتگوی مفصلی که با شماره نخست ماهنامه تخصصی «صبا»  داشته است درباره مشکلاتی که پیش روی او ایجاد می شود، گفت: سعی می کنم به این چیزها توجهی نکنم زیرا بعضی اوقات در تمرکزم تاثیر می گذارد. این را نمی گویم که آنهایی که می خواهند تمرکز آدم را بهم بریزند خوشحال شوند، به هرحال من فیلمی ساختم و از آن هم به شدت راضی هستم ولی همه تلاشم را می کنم در چشم نباشم زیرا تیر در هوا زیاد است و یکی دو تا از آنها بالاخره به آدم می خورد.

او درباره موقعیتش در جشنواره جهانی فیلم فجر نیز توضیح داد: من جشنواره جهانی را برای کسب موقعیت قبول نکردم. اصولا هر اتفاقی که در آن موفقیت باشد برای بعضی ها دردسرساز است زیرا رزومه خودشان را نگاه می کنند و دچار ناامیدی می شوند به همین دلیل ترجیح می دهند اتفاق موفقیت آمیزی جای دیگری هم وجود نداشته باشد.

میرکریمی افزود: باید بگویم این موفقیت را من به دست نیاوردم بلکه سینمای ایران به دست آورد. من هم از روی تفنن این کار را انتخاب نکردم و می دانستم ممکن است دردسر ساز باشد اما نه تا این حد! نگاهی به سیاهه بلند این همه جشنواره ای که در کشور برگزار می شود بیندازید؛ کدام یک موفق بوده و کدامیک حاشیه بیشتری داشته است؟

دبیر چند دورهاخیر جشنواره جهانی فیلم فجر درباره وزن منتقدان این رویداد سینمایی توضیح داد: آدم هایی که سرشان به تنشان می‌ارزد از این جشنواره تعریف کردند و آدم های قد کوتاه بیشتر به آن نقد دارند. من تمام تلاشم را می کنم تا زمانی به من احتیاج است حضور داشته باشم و خیلی هم اهل قهر کردن نیستم چون می دانم کسی نیست که نازم را بکشد اما اگر انباشم هم به نفر بعدی کمک می کنم چون این رویداد را دوست دارم.

رضا میرکریمی همچنین در بخش دیگری از این گفتگو درباره فیلم بعدی اش عنوان کرد: به یک موضوع فکر می کنم که یک قصه جنگی است که براساس یکی از خاطرات خودم است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.