سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

پیام شهردار تهران به جشنواره فیلم شهر؛

صنعت سینما دستاویزی برای ترویج مبانی مهم زندگی شهری

جشنواره فیلم شهر*

سینماپرس: پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر پیام داد.

به گزارش سینماپرس، پیروز حناچی شهردار تهران در پیامی به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر بر هنر سینما در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری تاکید کرد.

متن پیام پیروز حناچی شهردار تهران به هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر به شرح زیر است:

«به نام خدایی که ترسیم گر زیبایی هاست، خدایی که پرتویی از آفرینندگی و خلاقیت را به رسم التفات به مخلوقاتش بخشید. خدایی که به بشر زندگی جمعی را آموخت و بسترهای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان آنان را مهیا نمود و بشر در پی آن با پیشرفت‌های روزانه به امکانات نوین دست یافت و با گذشت اعصار مختلف به اجتماعی به نام «شهر» رسید؛ شهری که جمعیت زیادی را در خود جای داد و مانند یک دستگاه سترک و عظیم با اجزایی پیچیده فعالیت نمود. دستگاهی که علی‌رغم ماهیت فیزیکی و ساختمان‌های سر به فلک کشیده و راه ها و جاده‌ها و زیرساخت های فنی و … نیازمند روح به عنوان عنصر متعالی است که آن هم از طریق فرهنگ می‌بایست بر آن تزرق شود.

فرهنگ همان عنصر مغفول در زندگی صنعتی امروزی است که بی توجهی به آن انسان را از انسانیت دور و توجه به آن اسباب رشد را مهیا می‌نماید.

از جمله ابزارهای مهم فرهنگ سازی، هنر - صنعت سینما است که می تواند دستاویزی برای ترویج مبانی مهم زندگی شهری باشد و حال که جشنواره بین المللی فیلم شهر با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» به ایستگاه هفتم رسیده، فرصت را مغتنم شمرده و به مولفان و مروجان این گونه سینما دستمریزاد گفته و اذعان می داریم که بی‌شک اگر توجه فیلمسازان و هنرمندان به مقوله ترویج مبانی شهروندی گرایش پیدا کند و تولیدات ایشان به آن بپردازد در نهادینه کردن آداب و اصول درست زندگی شهری در بین مردم با سرعت چشمگیری حرکت خواهیم کرد و ما را به عنوان خادمین شهر در رسیدن به اهداف خود مدد خواهد نمود.

در پایان ضمن قدردانی از شورای محترم سیاستگذاری و اجرایی جشنواره، دبیر محترم، هیات‌های محترم انتخاب و داوری، سینماگران، فیلمسازان و هنرمندانی که آثارشان را برای شرکت در این دوره از جشنواره ارسال نموده اند، توفیق روزافزون ایشان را از خداوند منان خواهانیم.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.