شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴

امیرآبادی:

فیلم سینمایی «ترانه» نفوذ فرهنگی کشورهای خارجی در بحث مدلینگ را به نمایش می‌گذارد

فیلم سینمایی «ترانه»

سینماپرس: عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: در فیلم سنمایی «ترانه» به رفتارهایی که در برخی خوابگاه‌های دانشجویی بخصوص خوابگاه دختران در جامعه صورت‌ می‌گیرد، خیلی ظریف پرداخته شده تا خانواده‌ها و دختران را نسبت به خطراتی که در کنارشان هست آگاه کنند.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره ارزیابی خود از فیلم سینمایی «ترانه» که در حال حاضر در سینماهای کشور در حال اکران است، اظهار داشت: بنده چند روز گذشته این فیلم را مشاهده کردم.

وی افزود: این فیلم دخالت سفارتخانه‌ها را به صورت غیرمستقیم در امور فرهنگی کشور نشان می‌دهد. یعنی نفوذ فرهنگی کشورهای خارجی در بحث مدلینگ و فشن را به نمایش می‌گذارد که مشخصاً سفارت فرانسه را به صورت غیرمستقیم برجسته کرده بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به نظرم این کار آقای صاحبی (کارگردان فیلم سینمایی ترانه) به عنوان کسی که صبغه فرهنگی خوبی دارد به اتفاق حاج‌آقای انصاری بسیار واقع‌بینانه و مطلوب به این فیلم پرداختند؛ شاید وارد خطوط قرمز شدند و به نوعی به خطوط ورود کردند اما واقعیت‌های زیرپوست به ویژه شهر تهران را به نمایش در آوردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به زوایای دیگر این فیلم اشاره و تصریح کرد: در این فیلم همچنین به رفتارهایی که در برخی از خوابگاه‌های دانشجویی بخصوص در خوابگاه دختران در جامعه می‌گذرد خیلی ظریف پرداخته شده است تا خانواده‌ها و دختران را نسبت به خطراتی که در کنارشان هست آگاه کنند.

امیرآبادی بر همین اساس عنوان کرد: اینها همگی خوب بود و به هر حال ورود به این مسائل در بحث فرهنگی خیلی باید با ظرافت و حساسیت‌های خود انجام شود.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: کار خیلی سختی است که هم متدینین و هم نیروهای حزب‌اللهی برای کارگردانانی همچون آقای صاحبی خرده نگیرند اما همین که می‌خواهد واقعیت‌های جامعه را به تصویر بکشد کار بسیار سختی است. اما در هر صورت آقای صاحبی کارگردان این فیلم کار بسیار خوبی ساختند.

وی بر همین اساس اضافه کرد: علی رغم اینکه در این فیلم از هنرپیشه‌های غیرمعروف استفاده کردند و خیلی هنرپیشه‌های معروف نبودند اما به نظرم کار بسیار خوبی انجام شده اما بعضا هر فیلمی قابل نقد است.

امیرآبادی در خاتمه سخنانش خاطرنشان کرد: بنده شنیدم که شهرداری در خصوص بیلبوردهای این فیلم عوامل این فیلم را اذیت کرده است.

*فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.