سه‌شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶

حضور علی عسگری در منزل علی نصیریان

عبدالعلی علی عسگری

سینماپرس: عبدالعلی علی عسگری، رییس سازمان صداوسیما به منظور تسلیت درگذشت همسر علی نصیریان، در منزل این هنرمند پیشکسوت کشورمان حضور پیدا کرد.

به گزارش سینماپرس، در این دیدار که مرتضی میرباقری، معاون سیما و محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما هم دکتر علی عسکری را همراهی می‌کردند، رئیس رسانه ملی از درگاه خداوند تعالی برای آن مرحومه، طلب رحمت و برای استاد علی نصیریان طول عمر با عزت آرزو کرد.

علی عسکری، علی نصیریان را از مفاخر هنر ایران برشمرد و ابراز امیدواری کرد او همچنان در مسیر هنر و بازیگری بدرخشد.

رییس سازمان صدا وسیما با تاکید براینکه تجربیات استاد نصیریان گوهری گرانبها برای مدیران عرصه سینما ، تاتر و تلویزیون است خطاب به این چهره ماندگار گفت : من خاضعانه از شما خواهش می‌کنم هرگاه نکته یا مطلبی درباره آثار رسانه ملی بویژه در حوزه فیلم و سریال و تله تاتر داشتید به بنده و همکارانم منتقل کنیم تا بتوانیم آثاری با کیفیت تر تولید کنیم‌.

علی عسکری به تلاش رسانه ملی برای تولید فیلم و سریال با موضوعات موثر و به روز اشاره و تصریح کرد : همان طور که می دانید ما هرشب حداقل سه سریال تلویزیونی روی آنتن تلویزیون داریم و سعی می‌کنیم مخاطبان را راضی نگه داریم اما مطمئنیم تا رسیدن به نقطه مطلوب بویژه در زمینه کیفیت سریال ها هنوز فاصله داریم و دراین عرصه به راهنمایی‌ها و نقادی شما اساتید این عرصه احتیاج داریم‌.

رئیس رسانه ملی با تشکر از تلاشهای علی نصیریان در طول سالیان متمادی درعرصه سینما، تاتر و تلویزیون افزود : از اینکه هنوز به صورت فعال در عرصه مجموعه‌های تلویزیونی حضور دارید بسیار خوشحالم و امیدوارم مجموعه تلویزیونی که برای رمضان سال آینده روی آنتن خواهد رفت با حضور شما یکی از سریال های ماندگار تلویزیون شود.

مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی هم با اشاره به سوابق درخشان علی نصیریان در عرصه بازیگری گفت : آقای نصیریان از جمله ستارگان عالم بازیگری ماست که واقعا درهرمجموعه که حاضر می‌شود اثرگذاری مشهودی دارد و برای همین هم هست که چهره ماندگار این عرصه لقب گرفته است.

معاون سیما با تشکر از حضور علی نصیریان در یکی از مجموعه‌های رمضانی سال ۹۸ تلویزیون به تلاش رسانه ملی برای گرم کردن عرصه تولیدات فیلم ها و سریال های تلویزیونی اشاره و تصریح کرد : تا قبل از دو سال پیش وضع تولید سریال های ما وضع خوبی نبود و بسیاری از کارگردان‌ها و تهیه کنندگان و دیگر افراد موثر مجموعه تولید فیلم وسریال ما بیکار بودند و از آن زمان سعی کردیم تنور تولید را داغ کنیم و تا امروز مجموعه‌های مختلفی یا تولید شده اند یا درحال تولید هستند و خود شما به عنوان استاد بازیگری می دانید این کار بسیار سختی بود .

علی نصیریان هم ابراز تشکر فراوان از علی عسکری و همراهان، حضور آنها را در خانه خود، تسلی خاطر دانست و گفت: همسرم که شصت سال با هم زندگی کردیم، نامش فاطمه بود و خدا بسیار دوستش داشت که درایام فاطمیه رفت.

چهره ماندگار عرصه سینما و تاتر وتلویزیون با اشاره به عاشقانه بودن زندگی اش با همسرش فاطمه بیات فراغ او را بسیار سنگین توصیف کردو افزود : خدا امام خمینی را رحمت کند که می‌گفت غم نزدیکان انسان بسیار سنگین و سخت است و اقعا همین طور است ما آنقدر به هم وابسته بودیم که وقتی سفری به امریکا داشتیم و فهمیدند که ما حدود شصت سال است با هم زندگی می‌کنیم پرسیدند شما در فرهنگ تان چیزی به نام طلاق ندارید ؟ هردو خندیدیم و گفتیم که نه برای ما دو نفراین واژه اصلا شناخته شده نیست.

این استاد بازیگری در این دیدار به مسائل هنری هم اشاره کرد و از اهمیت بیان مسائل مردم در آثار نمایشی گفت و تاکید کرد اگر اثری، حرف دل مردم را بزند و دغدغه مردم را داشته باشد، اثرگذار خواهد بود و ما باید سعی کنیم با دیدی طبیبانه حرف ها و دردهای مردم و جامعه رابیان کنیم .

علی نصیریان بازیگران ، کارگردانها ، نویسندگان و تهیه کنندگان را همچون پزشکان دانست و افزود : همچنان که پزشکان جسم را جراحی می‌کنند و غدد کثیف درون انسانها را از بدن بیرون می‌کنند ما هم جراح روح جامعه و انسانها هستیم و باید عفوت ها و غدد عفونی جامعه را جراحی کنیم و روح امید را درمیان مردم بدمیم.

این چهره ماندگار هنر کشور با تشکر از تولیدات سازمان صدا وسیما در حوزه فیلم و سریال تاکید کرد : من خواهش می‌کنیم در کنار تعدد تولیدات به کیفیت آنها هم توجه ویژه کنید و سعی کنیم آثاری تولید کنید که دغدغه مردم باشد .

علی نصیریان با اشاره به اهمیت تاتر در عرصه بازیگری و سیما وتلویزیون افزود :خواهش می‌کنم به مقوله تله تاتر توجه کنیم الان برخی اوقات می‌بینم که هنوز تله تاترهای قدیمی ما از تلویزیون پخش می‌شود ما باید به فکر تولیدات جدید دراین حوزه باشیم و البته می دانم که شما مضایق مالی دارید اما با همین بودجه اندک هم به این حوزه توجه کنید .

نصیریان که این روزها در حال بازی در سریال «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج است، گفت با وجود تالمات روحی و جسمی، حتما به حضورم در این سریال ادامه می دهم چرا که معتقدم این سریال از معدود سریال هایی خواهد بود که دغدغه مردم را در حوزه‌هایی خاص بیان می‌کند و قطعا اثر خود را می‌گذارد.

استاد علی نصیریان  که در جشنواره فیلم فجر امسال هم در فیلم «مسخره باز» همایون غنی زاده بازی کرده است گفت : به نظرم این کارگردان جوان بسیار در کارش موفق بوده است و من وقتی فیلم را دیدم به او گفتم بسیار فراتر از فیلم نامه این فیلم را ساخته و به اصطلاح درآورده است و و اقعا جای تبریک به او دارد .

وی همچنین درادامه با بیان اینکه باید درعرصه هنر و فیلم و سینما به جوانان توجه ویژه شود گفت : هرچقدر به این نیروهای جوان توجه و به آنها اعتماد کنیم آثاری فاخر تر را دراین عرصه شاهد خواهیم بود .

در پایان این دیدار صمیمانه، دکتر علی عسکری با یادآوری ۱۵ بهمن، روز تولد علی نصیریان و تسلیت مجدد  درگذشت همسر او، با تقدیم لوح و هدایایی از این هنرمند توانای کشورمان تقدیر کرد.

علی نصیریان متولد ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ است. او ۱۳ بهمن امسال با درگذشت همسرش، مرحومه فاطمه بیات عزادار شد. ماحصل شصت سال زندگی عاشقانه آنها سه پسر به نام های بابک، برمک و باربد است. نصیریان با بازی در حدود ۷۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی و خلق شخصیت های ماندگاری مانند قاضی شارح سریال سربداران، ابوالفتح سریال هزاردستان، حاج یونس فتوحی سریال میوه ممنوعه، از چهره ماندگار کشور است و نشان درجه یک هنر دارد. نصیریان علاوه بر بازیگری، ده‌ها نمایشنامه را به تحریر درآورده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.