جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

تجلیل از اسپایک لی در جشنواره «پالم اسپرینگز»

اسپایک لی

سینماپرس: «اسپایک لی» فیلمساز برجسته آمریکایی جایزه یک عمر دستاورد جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» را دریافت می کند.

به گزارش سینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، اسپایک لی فیلمساز مستقل برجسته آمریکایی که امسال با فیلم «بلک‌ک‌کنزمن» موفقیت زیادی بدست آورده است، جایزه یک عمر دستاورد جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» را دریافت می کند، این جایزه طی مراسمی در روز ۳ ژانویه به وی اهدا می شود.

از دریافت کنندگان پیشین این جایزه می توان به آنت بنینگ، کوین کاستنر، بروس درن، رابرت دووال، کلینت ایستوود، سالی فیلد، مورگان فریمن، هالی هانتر و ساموئل ال جکسون اشاره کرد.

هارولد ماتزنر رییس جشنواره روز چهارشنبه ۵ دسامبر در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: اسپایک لی یک مبارز برجسته در جهت ایجاد حقوق برابر میان انسان ها بوده است. این مایه افتخار ماست که جایزه یک عمر دستاورد خود را به وی اعطا می کنیم.

جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز» پیش از این اعلام کرده بود که از رجینا کینگ برای بازی در فیلم «اگر خیابان بیل زبان داشت»، بردلی کوپر برای کارگردانی «ستاره ای متولد می شود»، گلن کلوز برای بازی در «همسر»، رامی ملک برای بازی در «بوهمین راپسودی»، ملیسا مک کارتی برای بازی در «هرگز می توانی مرا  ببخشی؟»، آلفونسو کوارون برای کارگردانی «رُما» و پیتر فارلی کارگردان «کتاب سبز» به همراه ویگو مورتنسن و ماهرشالا علی ۲ بازیگر این فیلم در جوایز امسال تجلیل خواهد کرد. دیگر برندگان جوایز «پالم اسپرینگز» طی روزهای آینده مشخص می شوند.

سی‌امین دوره جشنواره جهانی فیلم «پالم اسپرینگز»» بین روزهای ۳ تا ۱۴ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۳ تا ۲۴ دی ماه) در «پالم اسپرینگز» ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.