چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵

ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی در فرهنگستان هنر

نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر

سینماپرس: ارزیابی وضعیت تئاتر کشور به صورت سالانه، ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی، پیگیری تأسیس موزه تئاتر ایران از جمله مباحثی بود که در نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر مطرح شد.

به گزارش سینماپرس، نخستین جلسه گروه تخصصی نمایش و ادبیات نمایشی با حضور علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر، علی منتظری رییس گروه نمایش و ادبیات نمایشی، با همراهی محمود عزیزی، علی نصیریان، ایرج راد و تاجبخش فناییان اعضای گروه و شهاب پازوکی دبیر این گروه در فرهنگستان هنر برگزار شد.

در این جلسه اعضای گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر ضمن مرور فعالیت‌ها و دستاوردهای پیشین این گروه به بحث و گفتگو درباره وضعیت تئاتر کشور پرداخته و نسبت به برنامه­‌های آتی این گروه پیشنهادهایی ارایه دادند.

ارزیابی وضعیت تئاتر کشور به صورت سالانه، ایجاد مرکز مطالعات نمایش‌های سنتی ایرانی، پیگیری تأسیس موزه تئاتر ایران، برگزاری نشست­‌ها، میزگردها و کارگاه‌ه­ای پژوهشی، جایزه سال ادبیات نمایشی و کارگردانی توسط فرهنگستان هنر و برگزاری نشست­‌های مشترک با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری سیاست‌ها و مسائل چالش‌برانگیز تئاتر از جمله مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

همچنین در این جلسه درباره بررسی و ارزیابی وضعیت موجود تئاتر کشور به منظور سیاست‌گذاری و ارائه راهکارهایی برای بهبود و ساماندهی آن نیز بحث و تبادل نظر شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.