سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

بخش طراحی جشنواره «هنر جوان» داوران خود را شناخت

داوران بخش طراحی هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان»

سینماپرس: داوران بخش طراحی هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» که دی ماه امسال برگزار می‌شود، معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس، سید حمید شریفی دبیر هنری هفتمین جشنواره «هنر جوان»، داوران این رویداد تجسمی را منصوب کرد.

حبیب الله صادقی، کاظم چلیپا و حسن یاقوتی داوری بخش طراحی این رویداد حوزه تجسمی را برعهده گرفتند.

حبیب‌الله صادقی متولد ۱۳۳۶ شمسی در تهران و نقاش است. وی فارغ‌التحصیل لیسانس و فوق‌لیسانس نقاشی و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس است. صادقی عضو هیئت علمی دانشکده هنر دانشگاه شاهد بوده، تدریس در دانشکده‌ هنر دانشگاه‌های شاهد، الزهرا و تربیت مدرس، ریاست موزه هنرهای معاصر تهران، عضویت‌ در شورای‌ عالی تمبر، شورای فرهنگ عمومی، شورای مجسمه‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، داوری و دبیری جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف هنری، حضور در نمایشگاه‌های گروهی داخلی و خارجی و برپایی نمایشگاه‌های انفرادی داخلی و خارجی از جمله فعالیت‌های این هنرمند است.

کاظم چلیپا متولد ۱۳۳۶در تهران، نقاش و مدرس دانشگاه است. وی تحصیلات خود را در مقاطع لیسانس و فوق‌لیسانس نقاشی از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد به اتمام رساند. عضویت در هیئت علمی دانشگاه هنر شاهد، تدریس در دانشکده‌های هنر، عضویت افتخاری در انجمن نقاشان باکو، شرکت در رقابت‌های هنری و کسب جوایز و الواح تقدیر متعدد، شرکت در ده‌ها نمایشگاه انفرادی و گروهی داخلی و خارجی از جمله فعالیت های حرفه ای این هنرمند است.

حسن یاقوتی در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه هنر است. یاقوتی طی سال‌ها فعالیت هنری در بخش‌هایی همچون تدریس در مقاطع مختلف آموزشی، داوری و دبیری جشنواره‌ها و رویدادهای هنری همچون داوری در نمایشگاه تجربی نقاشی و گرافیک جوان حوزه هنری، برپایی نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی داخلی و خارجی همواره حضوری فعال داشته است. حسن یاقوتی دارنده جوایز و الواح تقدیری متعددی از جمله برگزیده چهارمین دوسالانه نقاشی ایران است.

هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر و با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری دی ماه امسال در ۶ بخش طراحی، پوستر، کارتون، کاریکاتور، تصویرسازی و عکس برگزار می شود. آخرین مهلت ثبت نام و ارسال اثر به دبیرخانه این رویداد ۲۸ آذر ماه است و جزئیات و مقررات آن در سایت سپهر سوره هنر به نشانی www.artfest.ir  قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.