چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱

همزمان با آخرین روز جشنواره کودک؛

کتاب ۴۰ سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب در پردیس سینمایی چهارباغ رونمایی می شود/ کتابی محصول افرادی معدود به اسم انجمن منتقدان!

آرم جشنواره فیلم کودک و نوجوان*

سینماپرس: کتاب ۴۰ سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامی ایران با حضور دبیر جشنواره و اهالی رسانه ساعت ۱۲:۳۰ امروز چهارشنبه ۱۴ شهریور در پردیس سینمایی چهارباغ معرفی می شود. این کتاب محصول تعداد اندکی از اعضای انجمن منتقدان است که همه جا به اسم انجمن حضور دارند اما بیش از ۹۰ درصد منتقدان سرشناس و باتجربه را نادیده می گیرند.

به گزارش سینماپرس و به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، در این کتاب، ۱۰ منتقد  سینمای ایران در کتابی ویژه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، ۴۰ سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامی ایران را بررسی کرده است.

این کتاب شامل یادداشت ها و نقدهایی از منوچهر اکبرلو، نیما حسنی نسب، رضا درستکار، خسرو دهقان، پوریاذوالفقاری، شاهین شجری کهن، سید رضا صائمی، طهماسب صلح جو، جواد طوسی و جعفر گودزری است و در حدود ۱۰۰ صفحه موضوعاتی همچون «ارزش فانتزی در سینمای کودک»، «آسیب شناسی اوج و فرود ۴ دهه سینمای کودک و نوجوان»، «جای خالی سینمای نوجوان در سینمای ایران»، «فهم کودک جدید؛ پاشنه آشیل سینمای کودک» و ... را دربر می گیرد.

کتاب ۴۰ سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامیایران با حضور دبیر جشنواره و اهالی رسانه ساعت ۱۲:۳۰ امروز چهارشنبه ۱۴ شهریور در پردیس سینمایی چهارباغ معرفی می شود.

در این نشست علیرضا رضاداد دبیر جشنواره، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و ... حضور دارند.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد امشب چهارشنبه ۱۴ شهریور به کار خود پایان می دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.